Miele Hata Kodları

(0324) 502 30 04

Miele Servis

Miele Buzdolabı Hata Kodları Aşağıdaki kılavuz yardımıyla, küçük sorunlar Miele ile iletişim kurmadan kolayca düzeltilebilir. Bu kılavuza danıştıktan sonra sorunu çözemezseniz, lütfen Miele ile iletişime geçin. Bununla birlikte, sorunun bu işletme kılavuzunda açıklandığı şekilde giderilebileceği gereksiz servis ziyaretlerine bir çağrı ücreti uygulanacağını lütfen unutmayın. Soğuğun kaçmasını önlemek için, arıza düzeltilene kadar cihazın kapısını açmaktan kaçının.

Miele Buzdolabı Hata Kodları

HATA KODLARI SORUN
F0 Arıza algılayıcı temiz hava ” BioFresh ”
F1 Soğutma odasının sensörü
F2 Hatalı evaporatör sensörü
F3 Arızalı hava sensörü dondurucu karşılaştırması
F4 Sensör evaporatöründe bir arıza olduğunu gösterir.
F5 Kart arızası mikroişlemci kontrolü
01, _F, 21 Buz hatası
Normal sesler: Brrrrr … Motordan (kompresör) bir uğultu sesi geliyor. Bu ses, motor açıldığında kısa süreliğine daha yüksek olabilir.
Normal sesler: Blubb, blubb … Soğutucu boruların içinden geçerken, bir lıkırdama sesi duyulabilir.
Normal sesler: Tıklama … Termostat motoru açıp kapattığında klik sesi duyulur.
Normal sesler: Sssrrrrr … Çok bölgeli ve donmaya karşı korumalı cihazlarda, bazen sadece cihazın içindeki fanın hareketini duyabilirsiniz. Su deposu bulunan cihazlarda, su su tankından dışarı pompalanırken bir uğultu sesi duyulabilir.
Normal sesler: Çatlak … Cihazın içinde malzemeler genişlediğinde bir çatlama sesi duyulabilir.
nA Dondurucu bölümündeki sıcaklık, elektrik kesintisi nedeniyle son birkaç gün içinde bir noktada çok yükselmiştir. Ekranda “nA” yanarken alarm kapalı düğmesine basın. Ekran, elektrik kesintisi sırasında yaklaşık 1 dakika boyunca dondurucuda ulaşılan en sıcak sıcaklığı gösterecektir. Ekran daha sonra dondurucu bölümündeki geçerli sıcaklığa döner. Elektrik kesintisinden sonra, cihaz ayarlanan son sıcaklıkta çalışmaya devam edecektir, yeniden ayarlamaya gerek yoktur.
 

Miele Buzdolabı Sorun giderme

Miele Buzdolabı Sembollerin açıklaması

SORUN MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Cihazı kapatamazsınız. Güvenlik kilidi açık. ” Kilit ” sembolü yanar. Güvenlik kilidini kapatın (bkz. “Ayarlar – Güvenlik kilidinin açılması / kapatılması”).
Cihazın dış duvarları sıcak
hisseder 
.
Bu bir hata değil. Soğutma işleminden kaynaklanan ısı, cihazda yoğuşma birikmesini önlemek için kullanılır. Yok.
Buzdolabının zemini ıslak. Yoğuşma tahliye deliği tıkalı. Yoğuşma kanalını ve boşaltma deliğini temizleyin.
Meyve ve sebze çekmecesindeki LED aydınlatma yanmıyor. Aşırı ısınmayı önlemek için, aydınlatma yakl. Kapı açık bırakılırsa 15 dakika. Aşırı ısınmayı önlemek için, aydınlatma yakl. Kapı açık bırakılırsa 15 dakika.
Ayarlanabilir raflardaki LED aydınlatma çalışmıyor. Aşırı ısınmayı önlemek için, aydınlatma yakl. Kapı açık bırakılırsa 15 dakika. Cihazın kapısını kapatın. Kapı tekrar açıldığında, iç aydınlatma tekrar çalışacaktır.
Ayarlanabilir raflardaki LED aydınlatma çalışmıyor. Bir raftaki LED aydınlatması veya sol destek kaburgalarındaki metal diskler (temas noktaları) ile sıvı temas etti. Bir güvenlik kesintisi, iç aydınlatmayı kapatır. Paslanmaz çelik şeridi LED aydınlatma ile nemli bir bezle silin ve yumuşak bir bezle kurulayın veya cihazın dışında kurumaya bırakın. Metal diskleri (temas noktaları) aynı şekilde temizleyin.
Ayarlanabilir raflardan birindeki LED aydınlatma yanmıyor. Ayarlanabilir raf destek kaburgalarında doğru oturmuyor. Rafı yerine oturuncaya kadar itin.
Ekranda “F0 – F9” belirir. Bir hata var. Miele’yi ara.
Cihazdaki sıcaklık çok yüksek. Bu bir hata değil. Sıcaklık ayarını düzeltin. Sıcaklığı 24 saat sonra tekrar kontrol edin.
Kompresör daha sık ve daha uzun süre çalışmaktadır. Muhafaza ünitesindeki havalandırma boşlukları örtülmüş veya çok tozlu hale gelmiştir. Havalandırma boşluklarını tıkamayın. Havalandırma boşluklarını düzenli olarak temizleyin.
Kompresör sürekli çalışıyor. Enerjiden tasarruf etmek için kompresör daha düşük bir hızda, ancak daha az soğutma gerektiğinde daha uzun süre çalışır. Yok.
Cihazdaki sıcaklık çok düşük. Sıcaklık ayarı çok düşük. Sıcaklık ayarını düzeltin.
Kumandalar ve iç aydınlatmalar çalışsa da cihaz ısınmıyor. Demo modu açık ve? Ekrandaki sembolü yanar. Bu, cihazın Miele Merkezleri ve perakende mağazalarında soğutmaya gerek kalmadan sunulmasını sağlar. Evde Demo modunu açmayın Demo modunu kapatın (bkz. “Miele Merkezleri ve Yeminli Ajanlar için Bilgiler – Demo modu”).
Cihaz soğumuyor, kapı açıldığında iç aydınlatma yanmıyor ve ekran karanlık. Cihaz açık değil ve şebeke bağlantısı sembolü? Ekranda yanar. Açma / Kapama sensörüne dokunun.
Miele Buzdolabı Kontrol Paneli

Temizlik ve Bakım

Temizlik ve Bakım

Yüzeylerin zarar görmemesi için hiçbir şey kullanmayın.

 • soda, amonyak, asit veya klorür içeren temizlik maddeleri,
 • kireç sökücüler,
 • aşındırıcı temizlik maddeleri, örneğin, toz veya krem ​​temizleyiciler, pomza taşı,
 • Solvent içeren temizleyiciler,
 • paslanmaz çelik temizleyiciler,
 • bulaşık makinesi deterjanı,
 • fırın spreyleri,
 • cam temizleyicileri,
 • tava temizleyicileri gibi aşındırıcı sert süngerler ve fırçalar,
 • sihirli silgiler,
 • keskin metal kazıyıcılar.

Temizlemeden önce

 • Cihazı kapatın. 
  Elektrik kablosunu duvardaki prizden çekin veya elektrik panosundaki devre kesiciyi kapatın.
 • Yiyecekleri cihazdan çıkarın ve serin bir yerde saklayın.
 • Çıkarılabilir parçaları, örneğin rafları, tepsileri, çekmeceleri çıkarın.
 • Şişeyi temizlemek ve kapıdaki servis raflarını temizlemek için asılı kapları temizlik için paslanmaz çelik çerçevelerinden çıkarın.
 • Tüm tereyağı ve peynir bölümünü çıkarın.
 • Tereyağı ve peynir bölmesinin kapağını açın.
 • Paslanmaz çelik kapağın bir tarafını kapağın kenarından (1) gevşetin.
 • Beyaz plastik düğmeleri girintilerden (2.) çıkarın.
 • Ters sıranın ardından paslanmaz çelik kapağı tereyağı ve peynir bölmesinin kapağına tekrar takın.

İç kısım ve aksesuarların temizlenmesi

 • Cihazı en az ayda bir kez temizleyin.
 • Cihazın içindeki ayarlanabilir rafları ve çekmeceleri elle temizleyin; bu parçalar bulaşık makinesinde yıkanamaz.
 • Yoğuşma kanalını ve boşaltma deliğini sık sık temizleyin, böylece yoğuşma suyu kolayca akabilir. Gerekirse tahliyeyi temizlemek için saman veya benzeri bir madde kullanın.
 • Yıkadıktan sonra, iç kısmı ve aksesuarları temiz bir ıslak bezle silin, ardından yumuşak bir bezle kurulayın. Cihaz kapılarını kısa bir süre için açık bırakın, böylece nem buharlaşır.
 • Paslanmaz çelik yüzeyleri uygun bir paslanmaz çelik temizleyici ile temizleyin (Miele’den temin edilebilir). Bu paslanmaz çeliğin korunmasına ve yeniden kirlenmenin önlenmesine yardımcı olacaktır.

Havalandırma yarıkları

 • Havalandırma deliklerini düzenli olarak kontrol edin. Elektrikli süpürge veya fırça ile kir / tozu temizleyin. Gerektiği gibi temizleyin.
 • Kapı contalarını ılık suyla temizleyin ve iyice kurulayın.

Temizlikten sonra

 • Tüm rafları, çekmeceleri ve aksesuarları iade edin.
 • Yiyecekleri tekrar buzdolabı bölümüne yerleştirin, cihazın kapağını kapatın, fişi prize takın ve cihazı açın.
 • Dondurucu bölümünü hızlı bir şekilde soğutmak için dondurucunun Süper işlevini açın. Gösterge ışığı yanacaktır.
 • Dondurucu 0 ° F (-18 ° C) sabitine veya daha soğuk bir dereceye ulaştığında, yiyecekleri tekrar çekmecelere yerleştirin ve dondurucu kısmına yerleştirin ve Süper işlevini kapatın.

Güvenli kilit

Güvenli kilit

Cihazın yanlışlıkla kapatılmasını önlemek için güvenlik kilidi etkinleştirilebilir.

Güvenlik kilidini açma / kapatma

 • Dondurucunun Süper düğmesine yakl. 5 saniye.
 • Dondurucunun Süper düğmesine tekrar basın.

c; ekranda görünecektir.

Sıcaklık seçme düğmelerini kullanarak şimdi c0 ve c1 arasından seçim yapabilirsiniz:

0: emniyet kilidi devre dışı,

1: emniyet kilidi devrede.

 • Ayarı kaydetmek için dondurucunun Süper düğmesine basın.

Güvenlik kilidi göstergesi, etkinleştirildiğinde ‘kilit’ göstergesinde yanar.

 • Ayarlar modundan çıkmak için kontrol panelinin sağ tarafındaki ana düğmeye basın.

Bir düğmeye 2 dakika içinde basılmazsa elektronik normal çalışmaya geri döner.

Bu hata kodu, fırlatma sürgüsü demleme ünitesine geri alınamadığında ortaya çıkar. Bu problem atık kutusunu çıkarmanızı ve boşaltmanızı önler. Büyük olasılıkla, topraklar ve molozlar demleme ünitesinin ve / veya atık kutusunun hareket etmesi gereken yerlere geldiğinde olur. Sonuç olarak, iki eleman sıraya girmiyor ve makinadan çıkmak yerine topraklar orada kalıyor.

Blokeyi kaldırmak için, kapağı açın ve çekmeceyi sol üst kısımdan kaldırın. Atık kutusuna ve demleme ünitesine ulaşın, biraz hareket ettirin, ardından makineyi yeniden başlatmayı deneyin. Çalışmazsa tekrar deneyin: pek mümkün değil, birkaç denemeye gerek var. Sonunda çalıştığında, demleme ünitesini ve atık kutusunu çıkarın ve durulayın. Makineyi tekrar monte ederken, tasarlandıkları gibi oturduklarından emin olun.

Hata Kodu 10 miele kahve makinesi

F10 hata kodu, ünitenin su almadığını gösterir. Kahve makinenizin tesisat sistemine bağlı olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse ve su beslemesi kapatılmamışsa, tankın yanlış yerleştirilmiş olması veya doğru şekilde bağlanmamış olması muhtemeldir. Yeniden yerleştir.

İkincisi, kireç çözme işleminden sonra tankta yeterli su olmayabilir. Doğru doldurun. Bu sorunları düzelttikten sonra, makine düzgün çalışmaya başlamalıdır. Ancak, mesaj tekrar belirirse, daha ciddi bir problem olması gerekir. Lütfen profesyonel bir teknisyene başvurun.

Hata Kodu 81 miele kahve makinesi

F81 kodu meydana geldiğinde, buhar ısıtıcıda veya sigortada bir sorun yaşarsınız. Buhar modunu kullanmayanlar için basit bir çözüm var: kurulum menüsünde işlevi devre dışı bırakmak.

Hata kodları denilen bir Miele kahve makinesinin neden bir sorunla karşılaştığını anlamak için önemli bir ipucudur. Aşağıdaki “Mesaj” adlı sütunda, kahve makinenizin gösterdiği kodu bulun ve yanındaki tavsiyeye uyun.

Miele Ankastre Kahve Makinesi Hatası

Mesaj Muhtemel sebep ve çözüm
Hata 1 – 4 80-83 Makinenin içinde bir hata var.
■ Kahve makinesini Açma / Kapama sensörü ile kapatın. Bir saat bekleyin ve ardından tekrar açın.
Hata 74, 77 Hata 225, 226 Hata 235, 236 Makinenin içinde bir hata var.
■ Kahve makinesini Açma / Kapama sensörü ile kapatın. Yakl. 2 dakika sonra tekrar açın.
■ Demleme ünitesinin kahve fırlatıcısını doğru konuma getirin
■ Kahve makinesindeki atık kabını ve su kabını değiştirin. Demleme ünitesini değiştirmeyin.Kahve makinesinin ön tarafını kapatın ve On / Off sensörüyle kahve makinesini açın.
Demleme ünitesi motoru şimdi başlatılacak.
■ “Demleme ünitesini yerleştirin” belirdiğinde, ön kapağı açın ve makinedeki tüm parçaları değiştirin. Ön tarafı kapat.
Demleme ünitesini çıkaramazsanız:
■ Kahve makinesini Açma / Kapama sensörü ile kapatın. Yakl. 2 dakika sonra tekrar açın.
Arıza 227 – Arıza 230, Otomatik musluğu ayarında bir hata var.
Hata 233 ■ Mesajı OK ile onaylayın.
Makine açılmaya devam ederken, içecek hazırlama sırasında otomatik musluk ayarı devre dışı bırakılır. Hala içki yapabilirsin.
Hata 234 Kahve makinesinin açılmasından bu yana, üç içeceğin yapımı sırasında bardak koruma boşluğu tetiklenmiştir. Kullanılan bardak veya bardaklar, otomatik bardak ucu ayarlama işlevi tarafından açıkça tanınmamıştır.
■ Otomatik bardak ucu ayarlama işlevi tarafından tanınabilecek bardak veya bardak kullanın.
Otomatik musluğu ayarında bir hata var.
■ Kahve makinesini Açma / Kapama sensörü ile kapatın. Yakl. 2 dakika sonra tekrar açın.
Çok fazla çekilmiş kahve Öğütülmüş kahve oluğunda çok fazla hazır öğütülmüş kahve var.
Kahve oluğuna birden fazla öğütülmüş kahve kaşığı eklenirse, demleme ünitesi kahveyi işleyemez. Çekilmiş kahve atık kabına yönlendirilir ve ekranda bir hata mesajı belirir.
■ Kahve makinesini Açma / Kapama sensörü ile kapatın
■ Demleme ünitesini çıkarın ve temizleyin
■ Kahve makinesinin içindeki öğütülmüş kahveyi çıkarın, örneğin bir elektrikli süpürge kullanarak.
■ Öğütülmüş kahve eklemek için verilen kaşığı kullanın. Bir seviye kaşık sadece öğütülmüş kahve oluğuna ekleyin.
“Su alımını kontrol et” Su kaynağındaki su tesisatı çalışmıyor.
■ Giriş hortumunun dolanıp dolanmadığını veya stopcock’un tamamen açık olup olmadığını kontrol edin.
■ Su kabını çıkarın ve boşaltın.
■ Su kabını, yerine oturması için makineye itin.
“Su haznesini yerine oturuncaya kadar itin” Su kabı makinenin içine doğru yerleştirilmemiş.
■ Su kabını çıkarın ve değiştirin.
Bu hata mesajı ayrıca su kabı doğru şekilde doldurulmamışsa ve kireç çözme için yerleştirilmişse görünür.
■ Su kabını taze su ile §d sembolüne kadar doldurunuz ve kireç çözme işlemini tekrar başlatınız.
Su kaynağındaki su tesisatı çalışmıyor.
■ Giriş hortumunun dolanıp dolanmadığını veya stopcock’un tamamen açık olup olmadığını kontrol edin.

Miele CM 5000 Kahve Makinesi Arızası

Sorun Sebeb olmak Çözüm
Hata -1, Hata – 80 veya Hata – 82 Kahve makinesi aşırı ısındı ■ Makineyi Açık / Kapalı düğmesiyle kapatın. Yakl. bir saat sonra tekrar açın.
■ Arıza devam ederse, Miele Teknik Servisi ile iletişim kurun.
Hata – 28 Öğütülmüş kahve oluğunda çok fazla kahve var. Öğütülmüş kahve oluğuna birden fazla kepçe yerleştirilirse, demleme ünitesi bunu işleyemez. Çekilmiş kahve atık kabına yönlendirilecek ve ekranda bir Arıza görünecektir.
■ Kahve sistemini düğmeyle kapatın. Yakl. iki dakika sonra tekrar açın.
Hata – 73 Demleme ünitesi doğru yerleştirilemiyor. ■ Kahve sistemini düğmeyle kapatın.
■ Aynı anda tuşlara basın. Ardından, OK düğmesine iki kez basın.
Bu, demleme ünitesi motorunu başlatacak ve tekrar başlangıç ​​pozisyonuna getirecektir.
■ Arıza tekrar belirirse, Miele Teknik Servisi ile görüşün.

Miele CVA 2650 Kahve Makinesi Hatası

Hata kodu Sebeb olmak Çözüm
F2 Kahve / sıcak su NTC açık devre Kahve / sıcak su NTC’sini kontrol edin / değiştirin
Ortam sıcaklığı, uzun bir süre boyunca 10 ° C’den (50 ° F) daha soğuk. 10 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda, sıcaklık sensörünün direnci, elektronik kontrolün açık bir devrede olduğu seviyeye yükselir. Cihaz tekrar normal şekilde kullanılmadan önce ortam sıcaklığı uzun süre 15 ° C’nin (59 ° F) üzerinde olmalıdır. Elektronik modülün veya sıcaklık sensörünün değiştirilmesi hatayı gidermez
F3 Kısa devre buhar ntc (1r30) Steam NTC’yi kontrol edin / değiştirin
F4 Steam NTC (1R30) açık devre Steam NTC’yi kontrol edin / değiştirin
Ortam sıcaklığı, uzun bir süre boyunca 10 ° C’den (50 ° F) daha soğuk. 10 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda, sıcaklık sensörünün direnci, elektronik kontrolün bir açık devre kaydettiği seviyeye yükselir Cihaz tekrar normal şekilde kullanılmadan önce ortam sıcaklığı uzun süre 15 ° C’nin (59 ° F) üzerinde olmalıdır. Elektronik modülün veya sıcaklık sensörünün değiştirilmesi hatayı gidermez
F10 Su girişi yok Su tankının doğru takıldığından emin olun
Hortumları ve bağlantıları kontrol edin
Su tankı vanasını kontrol edin
Debimetre kontrol edin
Kahve / sıcak su pompasını kontrol edin (2M7)
Seramik vanadaki Teflon hortum bağlantılarının doğru pozisyonda bağlandığından emin olun
F17 Yetersiz su alımı. Su haznesi yanlış takılmış Su tankının doğru takıldığından emin olun
Hortumları ve bağlantıları kontrol edin
Su tankı vanasını kontrol edin
Debimetre kontrol edin
Kahve / sıcak su pompasını kontrol edin (2M7)
F42 Cihaz açıldığında hata yaklaşık 3 saniye boyunca gösterilir. Ana güç frekansı (50Hz / 60Hz) doğru ayarlanmadı Ana güç frekansını 60 hertz olarak ayarlayın.
Frekans dalgalanmaları veya güç kaynağı girişimi Doğru ana güç frekansının ayarlandığını kontrol edin
F45 Elektronik arıza Arızalı flash RAM veya yanlış veri Göstergeyi kontrol et / değiştir / elektronik kontrolü
F47 Elektronik ekran ve elektronik güç arasındaki iletişim hatası Elektronik ekran ile elektronik güç arasındaki kabloyu kontrol edin.
F71 Kapsül dergisi sıkışmış Sıkışmış kapsül (ler) i temizleyin
Kapsül magazinini temizleyin / kontrol edin
Kapsül magazininin motorunu ve anahtarını kontrol edin
Kapsül yolundaki mekanik bileşenlerde farklı toleranslar (sadece CVA 2650/2660).
F72 Kapsül nakliyesi sıkışmış. Kapsül haznesi çekmecesi, kapsül taşıma kızağı ile sıkışmıştır. 1. Kapsül hasar görmüş veya deforme olmuş.
2. Kapsül, hazne odasının üstündeki dolum ağzının kenarlarına sıkışmış ve içinden çekilmelidir.
3. Kapsül, hazne haznesine, kapsül tabanı (alüminyum folyo) artık alt kısımda olmayacak şekilde dönmüştür.
F72, F71, F75, F76 Bir hata mesajı, genellikle F72 (Kapsül taşıma hatası), görüntülenir. Arıza hafızasında, ilave hatalar (F71: Kapsül haznesi arızası, F75: Kapsül çıkarılmadı ya da basıldığında sıkışan F76: Kapsül) kaydedildi.
F73 Demleme ünitesi sıkışmış Bileşenleri çıkarın, kontrol edin ve temizleyin
Demleme ünitesi motorunu kontrol edin
Demleme ünitesi konum sensörünü kontrol edin
F74 Seramik vana hatası Seramik vanayı kontrol edin
Seramik valf pozisyon anahtarını kontrol edin
F75 Kahve hazırlandıktan sonra kapsül çıkarılmadı 1. Ana düğmeyi kullanarak cihazı kapatın.
2. Kapsülü çıkarın.
3. Cihazı tekrar açınız.
4. Servis modunda kapsül taşımasını kontrol edin.
5. Demleme ünitesini servis modunda kontrol edin
F76 Kapsül, kapsül plakasının üzerine doğru şekilde basılamadı veya kapsül, demleme ünitesine doğru şekilde taşınmadı 1. Ana düğmeyi kullanarak cihazı kapatın.
2. Kapsülü çıkarın.
3. Cihazı tekrar açınız.
4. Servis modunda kapsül taşımasını kontrol edin.
5. Demleme ünitesini servis modunda kontrol edin
Kapsül yolundaki mekanik bileşenlerde farklı toleranslar
F77 Seramik vananın hatalı başlatılması 1. Servis modunda seramik valfi kontrol edin;
2. Seramik valf referans anahtarını kontrol edin.
3. Seramik valfi ve / veya şalteri gerektiği gibi değiştirin
F80 Kahve / sıcak su ısıtıcı ısıtmıyor – sıcaklık 140 ° F’nin altında Kahve / sıcak su ısıtıcısını servis modunda kontrol edin
F82 Kahve / sıcak su ısıtıcı, elektronik güç arızası nedeniyle aşırı ısınıyor Elektronik güç değiştirin
Sigorta attı. Kahve / sıcak su ısıtıcıdaki sigorta aşırı sıcaklık artışı ile tetiklenebilir
F83 Elektrikli ısıtıcı, elektronik güç arızası nedeniyle aşırı ısınıyor Elektronik güç değiştirin
Sigorta attı 1. Sigortayı değiştirin.
2. Önceden hasar verilemediğinden, buhar ısıtıcısındaki sıcaklık sensörü de değiştirilmelidir.

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Lütfen bilgileri, arıza kodlarını anlamanıza ve güvende olmanıza yardımcı olacak şekilde iyice okuyun. Burada, genellikle başka bir yerde bulamayacağınız bir çok hata koduyla ilgili bazı yardım, öneri ve ipuçları vardır ve öğrendiğimiz gibi, daha fazla bilgi ekledik.

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodları

Bu bölümü kullanmadan önce, arıza teşhis veya hata kodlarının diyagnostik yardım olarak kullanıldığını, ürünün onarımı yapan kişinin diyagnostik becerisinin yerine geçmediğini ve herhangi bir şekilde genellikle hassas parçaya işaret etmeyeceğini anlayın. Hatalı. Tek yaptıkları, hatayı aramaya nereden başlayacağınız hakkında bir fikir vermektir.

Hata olası sebep Sorun
Buhar yumuşatma işe yaramıyor • Buhar Yumuşatma programı 5 kez art arda gerçekleştirilmiştir.
• Program başlatıldıktan sonra cihaz kapalıyken kapı açıldı.
• Kondens kabı boş.
• Kapak püskürtme nozulu kalsifiye edilir.
• Lint filtresi Yoğuşma tankı tıkalı.
• Motor besleme pompası buharı (M7-1) arızalı.
Ekran: Konteynırı boşaltın • Kondens tankı ile çalışırken: Kondens tankı dolu.
• Yoğuşma suyu tahliyesi ile çalışırken: Kondens tahliyesi tıkanmış veya bükülmüş, böylece kondensat pompalanamaz.
• Kondens tahliyesi ile çalışırken: Su üniteye geri akar.
• Kurutucu düzgün şekilde hizalanmamış.
• Motor yoğuşma pompası (M13) arızalı.
• Yoğuşmalı şamandıralı şalterde kısa devre (B8-7).
• Float Condensate pompası sıkıştı.
Ekran: PIN kodu 000 • Pin kodu aktif. Ex çalışır, pin kodu 250 ayarlanır.
• Bir program akışı için bloğu iptal et: Pin kodunu girin. Pin kodu değiştirildiyse, bireysel pin kodu girilmelidir.
• Pin kodunu devre dışı bırakın: Programlama fonksiyonu Pin kodunu seçin ve pin kodunu girin.
• Pin kodu unutulduysa: Pin kodunu programlama fonksiyonu Fabrika ayar veya Programlama fonksiyonu Pin kodu ile sıfırlayın.
Ekran: Doğru yük • Tambur boş, sadece ayrı ayrı çamaşır ya da kuru çamaşırlarla dolu.
• Tambur sıkışmış veya yuvarlatılmış çamaşırlarla bloke edilir.
• Artık nem sensörü çalışmıyor.
• Kablo kopması.
• Elektronik ELP (N1-1) arızalı.
• V-oluklu kayış çatlamış.
• V kayışı söndü.
• Motor tahriki (M5) arızalı.
• Elektronik EFU (N1-14) arızalı.
• Trunnion yatağı değişti.
Ekran: Bilgi Temiz hava yolları (program sonlandırma olmadan) • Lint tarafından kirlenme vardır.
Ekran göstergesi: Teknik hata F. Cihaz başarılı olmadan yeniden başlarsa, servisi arayın. • Hata hafızasındaki hata kodunda hata.
Ekran: Hava yollarını temizleyin. Tiftik filtresini temizleyiniz. Hava kanalını kontrol edin. (program sonlandırma ile) • Havayolları tıkalı.
• Kompresör saatleri.
F0 hata yok
F1 Sıcaklık sensörü soğutucu (1R30-33) Kısa devre • Sıcaklık sensörü soğutucusunda kısa devre (1R30-33)
• Kablo demeti sıcaklık sensörü arızalı.
F104 Düşük gerilim sürücü • Motor tahrikindeki şebeke gerilimi çok düşük.
F107 DC bağlantısında düşük gerilim • kapı açık.
• Şebeke voltajı çok düşük.
• Elektronik ELP (N1-1) ve elektronik EFU kompresörü (2N1-14) arasındaki bağlantı kesildi.
• Elektronik EFU kompresörü (2N1-14) arızalı.
F108 DC bağlantısında aşırı gerilim • Elektronik EFU kompresörü (2N1-14) arızalı.
• Şebeke voltajı çok yüksek.
F156 Sıcaklık sensörü Kondenserden sonraki soğutucu (2R30-33) Kısa devre • Kondansatörün (2R30-33) ardından sıcaklık sensöründe kısa devre.
• Kablo demeti sıcaklık sensörü arızalı.
F157 Sıcaklık sensörü Kondansatörden sonra soğutucu akışkan (2R30-33) Kesinti • Kondansatörden (2R30-33) sonra sıcaklık sensörü Soğutma sıvısı açık devresi.
• Kablo demeti sıcaklık sensörü arızalı.
F158 Sıcaklık kompresörü aşıldı • Cihaz aşırı ısınmış.
F159 Başlangıç ​​hatası kompresörü • Sıcaklık sensörü kompresörü (R30-27) arızalı.
• Kompresör çalışmıyor.
• Elektronik EFU kompresörü (2N1-14) arızalı.
F2 Sıcaklık sensörü soğutucu (1R30-33) Kesinti • Soğutucu sıcaklık sensöründe açın (1R30-33).
• Kablo demeti sıcaklık sensörü arızalı.
F260 Sıcaklık farkı soğutucu çok düşük • Sıcaklık sensörü soğutucusu (1R30-33) arızalı.
• Kompresör arızalı ve çalışmıyor.
F3 Sıcaklık sensörü proses havası (R30-31) Kısa devre • Proses hava sıcaklık sensöründe kısa devre (R30-31.)
• Kablo demeti sıcaklık sensörü arızalı.
F36 Kapı teması (reed kontak) arızalı • Reed kontağı sıkışmış.
F38 Cihazdaki eksik elektronikler • Elektronik EW (N1-2) ve elektronik ELP (N1-1) uyuşmuyor.
F4 Sıcaklık sensörü Proses havası (R30-31) Kesinti • Proses hava sıcaklık sensöründe açık devre (R30-31).
• Kablo demeti sıcaklık sensörü arızalı.
F40 Kritik elektronik hata • F400 arka arkaya 10 kez tespit edildi.
• F47 arka arkaya 10 kez tespit edildi.
• Elektronik EW (N1-2) bozuk.
• Elektronik ELP (N1-1) arızalı.
F400 Yapılandırma elektroniği yanlış • Elektronikte yanlış yapılandırma nedeniyle proses mühendisliğinde hata.
F41 Elektronik arıza (hatalı EEPROM / veri arızalı) • ELP elektroniklerinin dahili teknik hatası (N1-1).
F43 Programlanmış cihaz türü yok / yanlış varyant yok • Elektronikte proses mühendisliği ELP (N1-1) bilinmiyor.
F45 Elektronik hata (hatalı flaş RAM / veri yanlış) • Elektronik ELP (N1-1) ‘de cihaz varyantı bilinmiyor.
• EW (N1-2) elektroniğinde açıklık varyantı bilinmiyor.
F47 İletişim Elektronik EW (N1-2) / Elektronik ELP (N1-1) hatalı • Arabirim elektroniği EW (N1-2) / elektronik ELP (N1-1) arızalı.
F50 Motor duruyor ve ısıtılıyor • Şebeke gerilimi çok yüksek.
• Aşırı yükleme – tamburda çok fazla çamaşır.
• Aşırı yük – tambur contası doğru şekilde yerleştirilmemiş.
• Aşırı yük – Motor sargı sıcaklığı çok yüksek.
• Elektronik EFU arızalı.
• ELP elektronik arızalı.
• Elektronik ELP ve elektronik EFU arasındaki hatalı iletişim.
F53 başlangıç ​​hatası • Motor tahriki (M5) arızalı.
• Elektronik EFU (N1-14) arızalı.
• Tambur tıkalı.
F55 Yerleşim süresi aşıldı • Çamaşırlar çok nemli veya kurutucu aşırı yüklü.
• Çamaşırlar elektriksel olarak iletkendir (düşük direnç), örn. B. metalik fermuar ile.
• Havayolları tıkalı.
• Çamaşırlar aşırı kurutulduysa: Sensör sensörü Artık nem garip.
• Artık nem sensörü (B3-1) bozuk.
• İşlem havası ısınmaz, çünkü kondenser püskürür.
• V kayışı söndü.
• Motor tahriki (M5) arızalı.
• Elektronik EFU arızalı.
• V-oluklu kayış çatlamış.
• Kompresör çalışmıyor.
• Çıtır çıtır çıtır çıtır.
• Soğutma döngüsünde çok az soğutucu akışkan.
F66 Schleich hava hatası • Havayolları tıkalı.
• Kompresör saatleri.
Cihaz içinde flabbergasted • İşlem döngüsünde sızıntı
Kompresör çalışmıyor (regüle kompresör) • Motor Kompresörü Kablo Demeti (M27) arızalı.
• Elektronik EFU kompresörü arızalı.
Kompresör saatler • Soğutma fanı arızalı.
• Desuper ısıtıcıya sahip cihazlar: Buhar makinesi çıldırdı.
• Çalışma tezgahının altındaki altyapı nedeniyle yetersiz hava tahliyesi.
• Sıcaklık sensörü soğutucusu (1R30-33) arızalı.
• Sıcaklık sensörü proses havası (R30-31) arızalı.
• Motor tahriki (M5) arızalı.
• BLPM motorlu cihazlar için: elektronik EFU arızalı.
• Kondens tahliyesi ile çalışırken: Su üniteye geri akar.
• Kurutucu düzgün şekilde hizalanmamış.
• Yoğuşmalı kondensat pompası kirli / ağır.
Kurutucu kapı açık çalışır Kapı açık olsa bile kurutucu çalışıyor. Bu davranış etkinleştirildi ve bir hata değil.
Kurutucu, kapı hiç kimse tamburun içine ulaşamayacağı kadar açık olduğunda çalışır.
Kapı daha fazla açıldığında, elektronik kurutucuyu kapatır.
Program başladıktan sonra tambur dönmez • Motor tahriki (M5) arızalı.
• Elektronik EFU (N1-14) arızalı.
• V kayışı söndü.

Miele Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Miele Bulaşık Makinesinde bir hata kodu var mı? Bazı stil Miele Bulaşık makineleri , teşhis sistemlerine sahiptir. Eğer bulaşık makinenizde bir arıza veya hata tespit edildiyse, ekranda bir hata veya arıza kodu görünecektir. Bir hata kodu görüntülendiğinde, Miele Bulaşık Makineniz size belirli bir hata bildiriyor.

Miele Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Dijital ekranlı Miele bulaşık makinelerinin birçok farklı model numarası vardır, bu yüzden bir hata kodu görürseniz, yanıp sönen veya görüntülenenleri not edin. Bir hata kodu gösterdiğinde, bulaşık makinesinden gücü almayın. Güç fişini çekerseniz, hata kodunu siler, ancak sorunu çözmez. Hata veya arıza sizin tarafınızdan düzeltilemezse, bunu kendiniz yapamazsanız bir onarım teknisyeni gerektirir.

Miele Bulaşık Makinesi Arıza Kodları
F01 Su / ısıtma NTC veya kısa devre yol açar Bu hata kaydedildikten sonra, ısıtma etkinleştirilmeyecek ve durulama yardımı sağlanmayacaktır. Programın sonunda, ekran Teknik arıza F01’i gösterir Sesli uyarı 2 dakikadır.

Neden:
NTC sıcaklık sensörü R30 veya bağlantı uçları kısa devreli.

Çözüm:

1. Sıcaklık sensörünü ve kablolarını süreklilik açısından kontrol edin. 68 ° F’ta (20 ° C), sıcaklık sensörü direnci yaklaşık 14,9kΩ (± 750Ω) olmalıdır; 77 ° F (25 ° C), yaklaşık 12kΩ (± 600Ω) (sadece kılavuz rakamlar).

2. Fiş bağlantılarını kontrol edin.

3. Gerekirse sıcaklık sensörünü değiştirin.

F02 Su / ısıtma NTC veya kablolar açık devre  Bu hata kaydedildikten sonra, ısıtma etkinleştirilmeyecek ve durulama yardımı sağlanmayacaktır. Programın sonunda, ekranda

Teknik arıza F02 gösterilir. Sesli uyarı 2 dakikadır.

Neden:
NTC sıcaklık sensörü R30 veya bağlantı uçları açık devredir.

Çözüm:

1. Sıcaklık sensörünü ve kablolarını süreklilik açısından kontrol edin. 68 ° F’ta (20 ° C), sıcaklık sensörü direnci yaklaşık 14,9kΩ (± 750Ω) olmalıdır; 77 ° F (25 ° C), yaklaşık 12kΩ (± 600Ω) (sadece kılavuz rakamlar).

2. Fiş bağlantılarını kontrol edin.

3. Gerekirse sıcaklık sensörünü değiştirin.

F11 Drenaj hatası Cihazda su mevcut ve boşaltılamaz.Ekranda

Drenaj arızası F11 gösterilir. Sesli uyarı 2 dakikadır.

Arkaplan bilgisi:
Her tahliye pompası adımından sonra, sirkülasyon pompası 2 saniye boyunca çalışır ve ısıtıcı basınç anahtarı B1 / 13 su seviyesini kontrol eder. Çok yüksekse (kabinde kalan büyük miktarda kalan su), drenaj süresi uzatılır. Daha fazla kontrol yapıldıktan sonra su seviyesi hala çok yüksek ise, program kesilir, arıza kodu kaydedilir ve tahliye pompası devreye girer. Hata kodu F11Aynı zamanda, F51kayıt kodu kontrolünden sonra 1K1 ısıtıcı rölesinin aktif olmaması durumunda da kaydedilir ; Bölüm 080-3.18’e bakınız.Boşaltma hortumu bükülmüş. Çözüm: Doğru konumlandırma için tahliye hortumunu kontrol edin. Neden: Drenaj engellendi.

Çözüm:

1. Sahadaki tahliyeyi temizleyin.
2. Yağ karterini kontrol edin.
3. Filtreleri kontrol edin.
4. Isıtıcı basınç anahtarını kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Sebeb olmak:
Karterdeki çek valfte top açılmamış (örn. Sıkışmış).

Çözüm:
Karterdeki çek valfini temizleyin veya gerekirse değiştirin. Neden: Boşaltma pompasında yabancı cisimler.

Çözüm:
Drenaj pompasını ve pervanesini temizleyin.

Neden:
Pompayı arızalı boşaltın.

Çözüm:

1. Drenaj pompasına giden voltaj beslemesini kontrol edin.
2. Doğru voltaj mevcutsa, boşaltma pompası motoru sargısını kontrol edin.
3. Gerekirse tahliye pompasını değiştirin.

Sebeb olmak:
Isıtıcı basınç şalterinde yabancı cisimler.

Çözüm:
Tıkanma ve doğru anahtarlama noktası için ısıtıcı basınç anahtarını kontrol edin.

Neden:
Isıtıcı röle arızalı. Isıtıcı rölesi (bobin veya kontaklar) drenaj aşamasında (Arıza kodu F51 kayıt kontrolünden sonra) arızalı hale gelir.

Çözüm:
Isıtıcı rölesini değiştirin.

F12 Adım başlangıcında su girişi hatası During the first 5 seconds of any water intake step, at least 15 pulses from flow meter B3/4 should be registered. If this given number of pulses is not detected, the display shows the message

Water intake fault and the Status LED flashes. The water inlet valve will be activated at 10-second intervals for one hour. The drain pump will also be activated at intervals to prevent the possibility of the appliance overflowing. All other components remain inactive. If these attempts to achieve the minimum pulse rate fail, the buzzer is activated for 2 minutes.

Cause:
On-site shutoff valve (water supply) closed.

Remedy:
Open the shutoff valve.

Cause:
On-site water supply not in order.

Remedy:
The on-site water supply should be checked by a specialist.

Cause:
Flow meter B3/4 is not providing any pulses.

Remedy:

1. Check WaterProof System (WPS) valve Y2 (filter, restrictor disc).
2. Remove the left side panel.
3. Check that the plate with the reed switch on flow meter B3/4 is seated correctly.
4. Check that the reed switch connection plug is seated correctly.
5. Replace the reed switch, if necessary.
6. Check the control lead from the electronic to flow meter B3/4.
7. Gerekirse su giriş karıştırıcısını değiştirin.

Neden:
Su giriş valfi arızalı.

Çözüm:
Su giriş valfini kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Neden:
Elektrik bağlantısı açık devre.

Çözüm:

1. Süreklilik için akış ölçer saz anahtarına telleri kontrol edin.
2. Fiş bağlantılarını kontrol edin.

F13 Su girişi arızası: Isıtıcı basınç şalteri Program kesintiye uğradı ve drenaj pompası çalıştırıldı. Ekranda Su giriş hatası F13 mesajı görüntülenir.. Yaklaşık 2 ila 4 dakika sonra, sesli uyarı 2 dakika için aktif hale getirilir. Bu arıza, programa bağlı olarak değişen istenen darbe sayısı belirli bir süre içerisinde tespit edilmediğinde kaydedilir (en fazla 4 dakika). Seçilen program bir su yumuşatıcı yıkama döngüsü ile başlarsa, hata kodu kayıt kontrolü daha önce yapılır. Bir arıza durumunda,

Neden:
Yerinde su kaynağı sırayla değil.

Çözüm:
Yerinde su kaynağı bir uzman tarafından kontrol edilmelidir.

Neden:
Su giriş valfi arızalı.

Çözüm:
Su giriş valfini kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Neden:
Debimetre B3 / 4 çok az nabız veriyor.

Çözüm:

1. WPS vanasını Y2 (filtre, kısıtlayıcı disk) kontrol edin.
2. Sol taraftaki paneli çıkarın.
3. B10 / 4 debimetre anahtarlı anahtarın doğru şekilde oturduğunu kontrol edin.
4. Reed anahtarı bağlantı fişinin doğru şekilde oturduğundan emin olun.
5. Gerekirse manyetik anahtarı değiştirin.
6. Kontrol kablosunu elektronikten debimetre B3 / 4’e kadar kontrol edin.
7. Gerekirse su giriş karıştırıcısını değiştirin.

Neden:
Yerinde su kaynağındaki su akış basıncı, inç karede (1 bar) 14,5 libreden azdır.

Çözüm:

1. Su alımını kontrol edin.
2. Solenoid valf için elektronikte voltaj varsa, süreklilik için solenoid valf Y2 kablolarını kontrol edin.
3. Filtreyi WPS valfi Y2’de kontrol edin.

Neden:
WPS’de filtre tıkalı.

Çözüm:

1. Makineyi güç kaynağından ayırın.
2. Yerinde su kaynağını kapatın.
3. WPS’yi yerinde su kaynağından sökün.
4. Rondelayı dişli rakordan çıkarın.
5. Filtreyi needlenose pense ile çıkarın.
6. Filtreyi gerektiği gibi temizleyin veya değiştirin.

F14 Su girişi arızası: Isıtıcı basınç şalteri Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda, Teknik arıza kodu F14 – Çağrı Servis Bölümümesajı görüntülenir. Uyarı 2 dakika süreyle aktif hale getirilir. Bir su alma adımından sonra çalışan sirkülasyon pompası ile, yıkama suyu devresinde yeterli su basıncının olmasını sağlamak için ısıtıcı basınç şalteri kontrol edilir.Bunun için ısıtıcı rölesi aktifleştirilmiş olmalıdır.

Neden:
Isıtıcı basınç şalteri B1 / 13 arızalı.

Çözüm:

1. Isıtıcı basınç anahtarını kontrol edin.
2. Bağlantı fişini ve kablo demetini kontrol edin.
3. Gerekirse ısıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Neden:
Sirkülasyon pompası çalışmıyor.Sirkülasyon basıncı çok düşük (ısıtıcı basınç şalterinde basınç yok). Pompa yabancı cisimler tarafından tıkanabilir.

Çözüm:
1. Yabancı cisimler için sirkülasyon pompasını kontrol edin.
2. Sirkülasyon pompası kondansatörünü kontrol edin.
3. Gerekirse sirkülasyon pompasını değiştirin.

Sebeb olmak:
Isıtıcı basınç şalterinde yabancı cisimler.

Çözüm:
Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Neden:
Debimetre B3 / 4 arızalı (yanlış su miktarı kayıtlı).

Çözüm:

1. B3 / 4 debimetre anahtarlı anahtarın doğru şekilde oturduğunu kontrol edin.
2. Reed anahtarı bağlantı fişinin doğru şekilde oturduğundan emin olun.
3. Gerekirse saz anahtarını değiştirin.
4. Kontrol kablosunu elektronikten debimetre B3 / 4’e kadar kontrol edin.
5. Su giriş karıştırıcısını çıkarın ve gerekirse değiştirin.

Neden:
Sirkülasyon pompası arızalı.

Çözüm:

1. Sirkülasyon pompası güç kaynağını kontrol edin.
2. Sirkülasyon pompası kondansatörünü kontrol edin.
3. Sirkülasyon pompasını değiştirin.

Neden:
Sargı sirkülasyonu aşırı ısınmış; sarım koruması kesildi.

Çözüm:
Sirkülasyon pompasını değiştirin.

Sebeb olmak:
Su girişi adımından sonra, ısıtıcı basınç şalteri B1 / 13, 11–12 ve 21–22 no’lu şalterleri açmadı. Bu, anti-stiction rutini başlatır.

Çözüm:
Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Neden:
Motor kondansatörü arızalı.

Çözüm:
Motor kondansatörünü kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Sebeb olmak:
Kalorifer basınç şalteri B1 / 13 kontağı kısa devre olmuştur. Isıtıcı kablo demetinin tıkanması ve fişler ile ana kablo demeti arasındaki iletken bir bağlantının kontamine olması kontaklarda kısa devre oluşmasına neden olur.

Çözüm:

1. Isıtıcı kablo demetini değiştirin.
2. Isıtıcı basınç anahtarını B1 / 13 değiştirin.
3. İki ayrı fişi ana kablo demetinden (AMP 6.3 x 0.8) tekrar bağlayın ve yeni yalıtım kılıfları uygulayın. Tapaları değiştirmeyin.

F15 Su girişi arızası: Sıcak su
F18 Akış ölçer sabit durum monitörü B3 / 4 Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda Teknik arıza kodu F18 – Call Service Dept.Sesli uyarı 2 dakikadır. Su giriş valfi, olmaması gerektiğinde açıktır (elektronik tarafından açılmayan bir sinyal). Su daha sonra cihaza akar ve B3 / 4 debimetresinden beklenmedik darbeler tespit edilir. Su giriş vanası etkinleştirilmediğinde, B3 / 4 debimetresinden beklenmedik darbeler de algılanır.

Neden:
Su giriş valfi arızalı.

Çözüm:
Su giriş valfini kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Neden:
Girişim darbeleri.

Çözüm:
Su giriş karıştırıcısını değiştirin.

F19 Akış ölçer B3 / 4 sert ve serbestçe dönmüyor Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda Teknik arıza F19 gösterilir. Servis Departmanını arayın. Sesli uyarı 2 dakikadır. Arka plan bilgisi: Debimetre çarkının serbest dönüşünü izlemek için tatmin edici test rutinleri kurulamadı.Teknik Bilgi
37
G 1202 Yıkama bloğu su girişi başlangıcı: 
a 0.26 galon (bir litre) için ölçüm süresi1 Normal su alma süresi yeterli (bu örnekte 1 dakika)

2 Genişletilmiş su alım süresi gerekir (bu örnekte 2 dakika).

3 0.26 galon (bir litre) alımından sonra, ne normal ne

de uzatılmış su alım süresinin yeterli olmayacağı açıktır . Bu nedenle, test rutini başlatıldı.

Test rutini:

0.26 galonluk bir ölçüm süresi (bir litre)

b Test rutini başarılı; su alma süresi uzatıldı.

c Test rutini başarısız; F19 arıza kodu kaydedilir.

a. İlk adımda, su giriş solenoidi Y2, makineye bir başka 0.52 galon (2 litre) akmasını sağlamak için aktive edilir.Gerekli süre, makinede halihazırda bulunan 0.26 galon suyunun alım için gerekli süreye bağlı olarak hesaplanır.

Not:Debimetre hatalı olsa bile, suyun hacmi makinenin taşmasına neden olmaz. Sirkülasyon pompası M6, bulaşık makinesinde bulaşıkların ıslatılması ve su ile doldurulması için 2 dakika boyunca aktif hale getirilmiştir. Drenaj pompası M8 daha sonra bir dakika için aktive edilir.Bu, gerçek test için bir ölçüm esası oluşturur. Test sırasında, su giriş valfi Y2, yaklaşık 0 olan bir su hacmine karşılık gelen belirli sayıda vuruşa kadar aktive edilir. 37 galon (1.4 litre) ulaşıldı.Sirkülasyon pompası M6 daha sonra tekrar aktive edilir.

b. Program kesintisiz çalışmaya devam ediyor. Maksimum su alma süresi 4 dakikaya uzatılmıştır. Bu zaman değeri gelecekteki su alımı için elektronik tarafından kaydedilir. Gelecekteki su girişleri için, 0.26 galonun makineye akması için gereken süre yüzde 15 oranında farklılık gösterirse, yeni bir test rutini akışı başlatılacaktır.

c. Isıtıcı basınç şalteri B1 / 13 etkinleştirilirse, program derhal durdurulur, tahliye pompası çalıştırılır veF19 arızası kaydedilir.

Sebeb olmak:
Akış ölçer arızalı.

Çözüm:
Su giriş karıştırıcısını değiştirin.

F24 Isıtıcı röle kontağı Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda Teknik arıza F24 gösterilir. Servis Departmanını arayın. Sesli uyarı 2 dakikadır.

Arka plan bilgisi:
Sirkülasyon pompası çalışmadığında, ısıtıcı röle kontakları kontrol edilir.Ardından, elektronik girişlere besleme gerilimi uygulanırsa, arıza kaydedilir.

Neden:
Isıtıcı röle kontakları birlikte kaynaşmıştır.

Çözüm:
Isıtıcı rölesini değiştirin.

Sebeb olmak:
Isıtıcı rölesinde nem.

Çözüm:
Isıtıcı rölesini değiştirin.

Neden:
Isıtıcı rölesinin çıkış tarafındaki fişte hata.Isıtıcı kablo demetinin fişindeki kirlenme, temas bıçakları arasındaki direnç değerlerinin 10 megaohm’un (10MΩ) altına düşmesine neden olur.

Çözüm:

1. Cihazı güç kaynağından ayırın.

2. Fişi 5 elektronikten ayırın.

3. Isıtıcı basınç şalteri B1 / 13 için elektronik hatları arasındaki direnci ölçün (fiş 5 üzerindeki pim 12 ve 22).

4. Ölçülen direnç değeri 10 megaohm’dan (10MΩ) küçükse, ısıtıcı kablo demetinin değiştirilmesi gerekir.

F25 İstenen sıcaklık hatası Yıkama programının sonunda ekrandaTeknik arıza kodu F25 – Çağrı Servis Birimi mesajı görüntülenir. Durum LED’i yanıp söner. Sesli uyarı 2 dakikadır.Isıtma aşamasında, belirtilen süre içinde istenilen sıcaklığa ulaşılmamıştır (en az 75 dakika). Sonraki yıkama bloklarında, bu arıza kaydedildikten sonra, ısıtma aktive edilmez ve durulama yardımı yapılmaz.

Neden:
Isıtıcı arızalı.

Çözüm:
Isıtıcıyı değiştirin.

Neden:
Isıtıcı röle arızalı.

Çözüm:

1. Isıtıcı röle solenoidini kontrol edin.

2. Isıtıcı röle solenoidi voltajını (12VDC) elektronikten kontrol edin.

3. Gerekirse elektronik parçayı değiştirin.

Neden:
Fazla miktarda deterjan veya durulama yardımcısı dağıtıldı. Fazla köpük gelişmiştir.

Çözüm:
Deterjan ve deterjan miktarını kontrol edin. Kullanım talimatlarında verilen bilgileri izleyin.

F26 Kaynatma koruması Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda Teknik arıza F26 gösterilir. Servis Departmanını arayın. Sesli uyarı 2 dakikadır.

Neden:
NTC sıcaklık sensöründeki sıcaklık 194 ° F’yi (90 ° C) aşmıştır.

Çözüm:
Isıtıcı rölesini kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Neden:
Hatalı bilgi veren NTC sıcaklık sensörü.

Çözüm:
NTC sıcaklık sensörünü değiştirin.

Neden:
Isıtıcı rölesinin kapalı.

Çözüm:
Isıtıcı rölesini değiştirin.

F40 Elektronik arıza Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda Teknik arıza F40 gösterilir. Servis Departmanını arayın. Sesli uyarı 2 dakikadır.

Neden:
Elektronik, servis bölümü tarafından tamir edilemeyen bir arızaya (bir donanım hatası gibi) sahiptir.

Çözüm:
Elektronik değiştirin.

F42 Hat frekansı kayıt hatası Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda Teknik arıza F42 gösterilmektedir. Servis Departmanını arayın. Sesli uyarı 2 dakikadır. Hat frekansının belirli geçerli aralıklar içinde (50 ± 5 Hz veya 60 ± 5 Hz) olduğundan emin olmak için bir kontrol yapılır. Bu arıza, hangi geçerli aralığın geçerli olduğu açıkça belirlenemediğinde kaydedilir.

Neden:
Ana güç kaynağı sırayla değil.

Çözüm:
Ana güç kaynağı bir uzman tarafından kontrol edilmelidir.

F47 Şebeke frekansı kayıt hatası
F51 Isıtıcı basınç şalteri Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda Teknik arıza F51 gösteriliyor. Servis Departmanını arayın. Sesli uyarı 2 dakikadır.

Arka plan bilgisi:

Başlangıç ​​konumu: Program başladıktan bir saniye sonra, K1 / 1 ısıtıcı rölesi etkinleştirilir. Bu, ısıtıcı basınç anahtarı B1 / 13’teki kontakların 21/22 veya 11/12 anahtarlama adımlarında kapalı olup olmadığını kontrol eder.

Neden:
Isıtıcı röle arızalı; iletişim açık

Çözüm:
Isıtıcı rölesini değiştirin.

Neden:
Isıtıcı röle solenoidi arızalı.

Çözüm:
Isıtıcı rölesini değiştirin.

Neden:
Isıtıcı rölesinden elektronik modüle açık devre bağlantısı.

Çözüm:

1. Fiş bağlantılarını kontrol edin.

2. Bağlantı kablolarını devamlılık açısından kontrol edin.

Neden:
Isıtıcı basınç şalteri açık veya kısa devre.

Çözüm:
Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Neden:
Isıtıcı basınç şalterinden elektronik açık devrelere bağlantı.

Çözüm:

1. Fiş bağlantılarını kontrol edin.

2. Bağlantı kablolarını devamlılık açısından kontrol edin.

Neden:
Isıtıcı basınç şalterinde yabancı cisimler.

Çözüm:
Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

F52 Isıtma sırasında ısıtıcı basınç anahtarı sıfırlandı Program, hatanın ısıtılmadan kaydedildiği yıkama bloğundan devam eder. Arıza, sadece arıza kodu servis modunda kontrol edildiğinde gösterilir.

Neden:
Fazla miktarda deterjan veya durulama yardımcısı dağıtıldı. Fazla köpük gelişmiştir.

Çözüm:
Deterjan ve deterjan miktarını kontrol edin. Kullanım talimatlarında verilen bilgileri izleyin.

Not:
Kullanılan deterjan tipinin ayar ile eşleştiğinden emin olmak için bir kontrol yapılmalıdır. Örneğin, kombinasyon ürünleri (2’si 1 arada veya 3’ü 1 arada tabletler) kullanıldığında, buna karşılık gelen parametre Normal olarak ayarlandığında , durulama yardımı iki kez dağıtılacaktır.

Neden:
Isıtıcı basınç anahtarı arızalı.

Çözüm:
Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Neden:
Pompa basıncı çok düşük.

Çözüm:
Sirkülasyon pompasını temizleyin ve mevcut olabilecek yabancı nesneleri çıkarın.

Neden:
Bir parça devrildi ve büyük bir miktar su, örneğin bir kapta tutuldu ve yıkama suyu devresi için mevcut değil. Bu, pompa basıncını düşürür.

Çözüm: Kullanım
talimatlarında verilen yükleme bilgilerini takip edin.

F53 Hız sensörü hatası
F63 Slayt deklanşör hatası
F67 Dolaşım pompası hızı yavaş
F68 Kapatıldıktan sonra sirkülasyon pompası çalışması
F69 Sirkülasyon pompası tıkalı Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Arıza, ekranda veya LED’ler ile gösterilecektir. Sesli uyarı 2 dakikadır. Sirkülasyon pompası çalışırken, ısıtıcı basınç anahtarı kontakları kontrol edilir. Bunun için ısıtıcı rölesinin etkinleştirilmiş olması gerekir ve her iki elektronik girişin de potansiyelsiz olması gerekir.

Neden:
Isıtıcı basınç anahtarı arızalı.

Çözüm:
Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Sebeb olmak:
Dolaşım basıncı çok düşük; sirkülasyon pompası yabancı cisimler tarafından engellenir.

Çözüm:
Sirkülasyon pompasını temizleyin ve mevcut olabilecek yabancı nesneleri çıkarın.

F70 Şamandıra anahtarı hatası Su Geçirmez Sistem devreye girdikten sonra program kesilir ve tahliye pompası çalıştırılır. Arıza, ekranda veya LED’ler ile gösterilecektir. Arıza, arıza tespit edildiği sürece etkinleştirilir.

Not: Drenaj pompası, cihaz kapatıldıktan sonra da çalışmaya devam eder.Boşaltma pompası sadece güç kaynağı bağlantısının kesilmesiyle devre dışı bırakılabilir.

Neden:
Damlama kabındaki su. Taşma şamandıralı anahtar B8 / 3’ün kontaktını 1’den 4’e kadar kapalı konuma getirin (bağlantı şemasına bakın).

Çözüm:

1. Suyu damlama kabından çıkarın (örn. Emici bir bezle).

Not:
Cihazı açtıktan ve tüm suyu çıkardıktan sonra leke, leke veya tortu izi olmamalıdır. Mümkünse herhangi bir tortu fotoğrafını çekin ve türlerini (pas, kalsiyum, deterjan veya tuz?) Not edin.

2. Tüm hortumları, bağlantıları ve dişli sendikaları sızıntılara karşı kontrol edin.

Not:
Sızıntı kaynağı henüz tespit edilmediyse, toekick ve damlama tepsisinde aşınma ve yıpranma için aşağıdaki alanları kontrol edin: circu Sirkülasyon pompası ile hazne arasındaki bağlantı ? Sirkülasyon pompasının eksenel contası ? Drenaj pompası ve karter salt Tuz haznesi ile su girişi arasındaki bağlantı ? Su girişi ve kabin yan duvarı arasındaki bağlantı ? Taşma (ör.Aşırı köpük oluşumu) over Taşmalar arasındaki su seviyesi (lower Alt kapak contasının yerleştirilmesi?) ? Dolap ve tuz haznesi arasındaki bağlantı ? Karterdeki çek valf (? su tahliye hortumundan geri akıyor mu?)

3. Süreklilik ve doğru çalışma için taşma şamandıra anahtarını B8 / 3 kontrol edin.

4. Tüm elektrik bileşenlerini damlama tavası alanında dikkatlice kurulayın.

Neden:
Şamandıralı şalter arızalı.

Çözüm:
B8 / 3 taşma şamandıra anahtarını değiştirin.

Sebep:
Taşıma sonrası oluşan damlama tavası.

Çözüm:

1. Damlama kabını çıkarın.

2. Damlama kabını düz bir şekilde bükün veya gerekirse değiştirin.

F84 Panjur konumlandırma hatası
F85 Panjur sinyal değişikliği hatası
F86 Tuz haznesi kapağı temas hatası
F87 Sensör yumuşatıcı hatası
F88 Bulanıklık sensörü hatası Bu hata kaydedilmişse, program kesintiye uğramamıştır. Arıza, yalnızca arıza hafızası servis modunda kontrol edildiğinde gösterilecektir. Bu hata kaydedilmişse, program varsayılan ayarlarla devam eder.

Neden:
Bulanıklık sensöründen yanlış veya hiç değer.

Çözüm:

1. Doğru işlev için bulanıklık sensörünü kontrol edin.

2. Gerekirse, püskürtme kolu besleme borusunu bulanıklık sensörü ile değiştirin.

Neden:
Ölçüm yolundaki yabancı nesneler.
Çözüm:
Besleme borusunu kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Neden:
Bulanıklık sensörü bağlantı kabloları açık devredir.

Çözüm:
Süreklilik için bağlantı kablolarını kontrol edin.

F91 Yük boyutu kaydı etkin değil
Miele çamaşır makineleri tanısal sistemlerde üretilmiştir. Yıkayıcınız sistemde bir arıza veya hata tespit ederse veya tespit ederse, bir hata veya hata kodu gösterecektir. Hata kodu, normal sayıların ekran üzerinde olduğu yerde görüntülenecek veya LED ışıkları yanıp sönecektir.

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Bir hata kodu görüntülendiğinde, yıkayıcınız size belirli bir hata bildiriyor. Hata veya arıza sizin tarafınızdan düzeltilemezse, bir onarım teknisyeni gerektirir.

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodu F01

Kısa devre NTC (sıcaklık sensörü) Bu hata meydana geldikten sonra su kapatılacaktır. Bağlantı devreleri ve / veya NTC sıcaklık sensörü muhtemelen patladı. Kablolama, sıcaklık sensörü, konnektörleri kontrol edin. Gerekirse, arızalı parçaları değiştirin.

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodu  F02

Sıcaklık sensörü (NTC) Bu hata meydana geldikten sonra su kapatılacaktır. Muhtemelen, sıcaklık sensörü ve / veya onun bağlantı telleri açıktı. Konektörleri, sıcaklık sensörünü ve kabloları kontrol edin. Gerekirse, hatalı parçaları değiştirin.

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodu  F03

NTC’nin kısa devresi (kurutma sıcaklığı sensörü) Kurutma sıcaklığı sensörü arızalı olabilir. Sensörü, bağlantıyı ve konnektörleri kontrol edin. Gerekirse değiştirin.

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodu  F04

NTC kurutma sıcaklığı sensörü açık Kurutma sıcaklık sensörü veya bağlantı kabloları arızalı. Yıpranmış veya arızalı ürünleri değiştirin.

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodu  F10

Depoya su alma hatası

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodu  F11

Hata, kullanıcıyı filtre tıkanması veya atık su deşarj sistemi hakkında bilgilendirir. Boşaltma sistemi bileşenleri arızalı olabilir. Tüpleri, filtreyi, hortumu temizleyin. Su musluğunun açık olduğunu kontrol edin.

F15

Çamaşır makinesi tankına sıcak su eklenir

F16

Aşırı köpük oluşumu hakkında uyarır Deterjan miktarını takip edin.

F19

Su sensörü bloke

Sensör veya kontrol modülü arızalı olabilir. Gerekirse, belirtilen elemanları değiştirin.

F20

ısıtma elemanı (ısıtma elemanı SM) arızalı Muhtemelen, ısıtma elemanındaki kireçli tortular.

F29

Arızalı ısıtma elemanı

F34

Kapak kapısı kilitli değil

F35

Kapı kilidi açık değil

F39

Arızalı elektronikler (ana modül ve kontrol paneli modülü)

F41

EEPROM hafıza arızası (geçersiz veri)

F43

Model tipi programlanmamış

F45

RAM belleği arızalı (yanlış veri)

F46

Arızalı ekran bağlantısı

F47

BAE / SLT arabirimi bozuk

F49

SLT arabirimi (ek modülün rölesi) arızalı

F50

Kontrol hatası

F51

Bir basınç sensörü arızası veya aşınmış bir rölenin bildirimi Elemanları teşhis edin ve gerekirse yenileriyle değiştirin.

F53

Arızalı hız sensörü

F55

Zaman kontrol sensörü arızalı

F56

Dönüş hızları <400 rpm

F62

Arızalı program seçici

F63

Su yolu kontrol ünitesi arızalı

F64

Yol sensörü arızalı

F65

Çamaşır makinesinin tamburunda ışık yok

F81

Arızalı kurutma ünitesi SM

F83

Aşırı ısınma kurutma, çok yüksek sıcaklık

F92

Mantar ve küf ile enfeksiyon riski

F93

Arızalı yardımcı modül rölesi

F96

Alternatif su kaynağı hatası

F100

IK6 ile iletişim hatası (arızalı / kesintili)