Ariston Hata Kodları

(0324) 502 30 04

Ariston Servis

Kombinizin ve dağıtım sisteminin doğru çalışması ve bakımı, enerji faturalarından önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlar. Birçok kombi sistemi ortalama% 65 ila 75 arasında bir verimlilikle çalıştığından, düzenli bakım yapmanız Cihazınızın ömrünü uzatacaktır.

Ariston Kombi Arıza Kodları

Ariston Kombi Arıza Kodu 101

Kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklanan arızadır. Kombinizi kapatıp bir süre bekleyip tekrar çalıştırmanız arızayı ortadan kaldırabilir. Servis den destek almanıza gerek kalmaya bilir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 103-104-105-106-107

Kombinizin içindeki sirkülasyonun yeterli olmadığını ya da kombinizin su durumunda bir arızanın meydana geldiğini gösterir. Tüketici yetkili servis den destek alabilir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 110

Kombinizin ısıtma sensöründe kısa devrenin olduğunu ya da temassızlıktan kaynaklanan bir problemin olduğunu belirtir. Tüketici yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 112

Kombinizin ısıtma ile ilgili kombiye gelen dönüş yollarında bulunan sensörde sorun olduğunu ya da kısa devrenin olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı. Yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 114

Kombinizin dış sensörlerinin kısa devre yaptığını ya da sensörlerde arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici destek için servisi aramalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 116

Kombinizde bulunan yerden ısıtma termostatın da arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir durum yoktur. Yetkili servis den destek almalıyız.

Ariston Kombi Arıza Kodu 1P1-1P2-1P3

Kombinizin akışlarını, atık boşaltım sistemlerin ya da sirkülasyonunda arıza meydana geldiğini belirtir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir müdahale yoktur. Yetkili servis den destek almalıyız.

Ariston Kombi Arıza Kodu 201

Kombinizin sıcak su sensörün kısa devre yaptığını ya da arıza meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombiden sıcak su alamayız. Tüketici destek için servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 202

Kombinizde bulunan tankın su seviyesinde oluşan azalmasının ya da su tankında bulunan sensörlerde kısa devrenin olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 203

Kombinizin elektronik devrelerinde bulunan anahtarla sensörlerin kısa devre ya da temassızlık kaynaklanan arızaların olduğunu bildirir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 204

Kombinizde yer alan güneş kolektör sensöründe kısa devrenin olması ya da sensör de bir hasar meydana geldiğini gösterir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Yetkili servis den destek alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 205

Kombi yer alan güneş kolektör sensörünün kısa devre yapması ya da arıza meydana gelmesi ile birlikte sensöre su gelmiş olma durumu olduğunu da gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 207

Kombi yer alan güneş manifoldun da aşırı ısınmadan kaynaklı arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici kombiyi bir süre dinlendirip tekrar kombiyi açmalıdır. Eğer sorun devam ederse servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 208

Kombi bulunan güneş manifoldunun kış şartlarında donması nedeniyle meydana gelen arızadır. Kombiniz sıcak tutulması ve donmamaya karşı önlem alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 209

Kombi boyler kısımda aşırı ısınmadan kaynaklanan arızayı gösterir. Tüketici destek için yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 301

Kombi eprom kısmında bulunan bir ekran hatasının olduğunu gösterir. Tüketicinin kombiye reset atmalıdır. Sorun devam ediyor ise servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 302

Kombini GP ile GIU arasında oluşan iletişim hatasının olduğunu gösterir. Yetkili servis den destek alınabilir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 303

Kombi kartından kaynaklanan PCB arızası olduğunu gösterir. Tüketici müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 305

 Kombi elektronik kartında arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 306/307

Kombi bulunan PCB kartında meydana gelen bir arızanın olduğunu gösterir. Tüketici servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 401

Kombi ana kartında oluşan hasarı gösterir. Modem ve Bus veri yolları arasında iletişim bozukluğundan kaynaklıdır. Tüketici destek için servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 402

Kombi ana kartında arıza meydana geldiğini gösterir. GPRS ve GSM ‘den kaynaklanan hatadır. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı. Servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 403

kombi ana kartıyla ve sim kart modem arızası olduğunu gösterir. Yetkili servis ile iletişime geçilmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 404

Kombi ana kartı ile modem arasındaki iletişim bozukluğunu gösterir. Tüketici bu durumda müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 405/406

Kombi ana kartında meydana gelen bir modem hatası olduğunu gösterir. Tüketici yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 407

Kombi yer alan oda sensörünün kısa devre yapması ya da hasar meydana geldiğini gösterir. Bu durumda tüketici müdahalede bulunmamalı. Yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 501

Kombi ateşleme yapmadığını belirten arızadır. Sorun sürekli devam ediyor ise tüketici servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 502

Kombi gaz valfinde meydana gelen arızayı gösterir. Tüketici olarak destek için servisi aramalıyız.

Ariston Kombi Arıza Kodu 503

Kombi çalışır durumda iken birden bire ateşlemenin kesilmesinden kaynaklı arızanın olduğunu gösterir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 601/602

Bacalı kombilerde bulunan termostatın arızalandığını gösterir. Destek için servis den yardım alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 607

Cihazınızın diferansiyel basınç anahtarının kontağı ateşlemeden önce açık olduğunu gösteren hatadır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 6P1

Cihazınızın diferansiyel hava basınç anahtarında kapsama sorunu meydana geldiğini veya kapsamanın gecikme problemini gösteren arızadır. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 701

Kombi bölge 2 olarak bilinen bölümün çıkış sensöründe sorun oluştuğunu gösteren arızadır. Tüketici yardım için yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 702

Cihazınızın 2. Bölgede ısıtma dönüş sensöründe arızaların meydana geldiğini gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 703

Cihazınızın 3. Bölge kısmında ısıtma çıkış sensörünün sorun oluştuğunu bildirir. Yetkili servis den destek alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 704

Kombi 3. Bölgede ısıtma dönüş sensöründe problem oluştuğunu ve buna bağlı olarak da çalışmadığını gösterir. Tüketici destek için yetkili servis ile görüşmesi gerekecektir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 705

Bu kod, cihazınızda bulunan hidrolik seperatör sensöründe hasar meydana geldiğini gösterir. Sorunun çözümü için servis ile iletişime geçilmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 706

Kombi bölge 2’de aşırı ısınmadan meydana gelen arızadır. Sorunun çözümü için servis den destek alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 707

Kombi bölge 3’de aşırı ısınmadan kaynaklı arızanın olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu SP1

Kombi birinci ateşleme denemesinde başarısız olduduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için ateşleme trafosu kontrol edilmelidir. Çakmak bağlantıları incelenmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu SP2

Kombi ikinci ateşleme denemesinde başarısız olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmelidir. Çakmak soket ve bağlantıları incelenmelidir. Gaz valfi kontrolleri yapılmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu SP3

Kombi üçüncü ateşleme denemesinde başarısız olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmelidir. Çakmak, soket bağlantıları incelenmelidir. Gaz valfi soket ve bağlantı kontrolleri yapılmalıdır.

Ariston Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Makinanın sağ yanda bulunan ıs led Ariston çamaşır makinesinin arıza kodlarını göstermektedir. Bu ledlerin (ısı led) bir yada bir kaçının birlikte yanması cihazda hangi parçanın arızalı olduğunu göstermektedir. Bazı modellerde ise ısı led değil, program akış düğmeleri sinyal vermektedir.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodları Sol baştan 1 – 2 – 3 – 4 – 5 şeklinde ledler sayılarak hata kodu tespit edilebilir. Tüm hotpoint ariston çamaşır makinelerinde arıza kodları aynı olmaktadır. Sinyal veren led aşağıdan yukarı doğru yada soldan sağa doğru sayarak f kodu ile hata sayısı belirlenir.(margarita ) modelleri hariç.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F1

Elektronik devre kartı hatası

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F2

Motor devresi hatası

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F3

Sıcaklık algılama hatası

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F5

Atık boru tıkanması veya pompa çıkışı

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F6

Kapı kilidi hatası

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F7

Elektronik devre kartı hatası / ısıtma devresi hatası

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F8

Isıtıcı hatası

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F9

Yazılım hatası

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F10

Soğuk doldurma yok. Muslukların açık olup olmadığını veya tahliye hortumlarının bükülmüş olduğunu kontrol edin.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F11

Sıcak doldurma yok. Muhtemelen donmuş borular nedeniyle ortam sıcaklığının donma noktasının altında olması muhtemeldir. Ayrıca, muslukların açık olup olmadığını veya tahliye hortumlarının bükülmüş olduğunu kontrol edin.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F12

Karışık dolgu yok. Suyun musluklarda açık olmaması muhtemeldir.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F13

Su kaynağını, giriş valfini ve sıcak ve soğuk hortum bağlantılarını kontrol edin.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F14

Su ısıtmayla ilgili bir arıza meydana geldi.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15

Su pompalanmıyor ve bir sel durumu meydana gelebilir. Drenaj hortumunun önerilen minimum yüksekliğe kadar yükseltildiğini ve borunun tıkanmadığını kontrol edin.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16

Son derece yüksek su seviyesi Su kaynağını ayırın veya kapatın ve su seviyesinin daha fazla yükselmediğinden emin olun.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F17

Kapı düzgün kapatılmamış. Kapıyı saat 3 konumunda sıkıca kapatın.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F20 / 1

Termistör direnci düştü veya sıcaklık tarama sırası yanlış. Ortam sıcaklığı donmanın altında olabilir. .

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F30 / 31

Bir motor sürücü sorunu oluştu. Programı tekrar çalıştırmayı deneyin. Sorun devam ederse

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F40

Isı adımı sırasında koruma seviyesinin altındaki su.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F41

Su seviyesi tespit dizisi yanlış.

Ariston Çamaşır Makinesi Hata Kodu F50 / 51

Müşteri dili ve yıkama programı kaydedilmedi. Sistem varsayılan koşullar ile çalışacaktır (1000 rpm maksimum ve İngilizce dil). Ürününüzü yeniden programlamak.

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodları Bulaşık makinesinin tüm modellerinde farklı tipte yüz panel tipleri bulunur, serbest duran, ince veya entegre bulaşık makinenizde, hata kodlarının farklı şekilde gösterilip gösterilmediği, size bir kılavuz vermek için bazı örnekler ekliyorum ve videolarda daha fazla açıklayacağım.

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme

Bulaşık makineniz çalışmadığında normalde bir hata kodu alırsınız, sadece yanıp sönen ışıkları olduğunu düşünebilirsiniz, ancak çoğu makinede bir şey ifade eder, bunlara hata kodları denir ve bir mühendise yardımcı olacak şekilde tasarlanır veya hatayı bulursunuz bulaşık makinesinde yıkayın.

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu F10

Zaman dolduğunda: Pompa veya drenaj borusu tıkalıysa, su borularının tıkanıklıklarını kontrol edin;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu F11

Isıtmaya ulaşılmadı: ısıtıcı olması gerektiği gibi ısınmadı;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu F20

Norm altında sıcaklık;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu F21

Normalin üzerinde sıcaklık;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A01

Şamandıra aktive edilir;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A02

Kısa devre rölesi direnci;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A03

Termistörde veya su tahliyesinde kısa devre: filtreyi kontrol edin;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A04

Sıcaklığa 70 dakika içerisinde ulaşılamaz veya ulaşılamaz;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A05

Basınç anahtarı sıfırlanmadı;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A07

Kısa devre triyak motoru;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A08

triyak motorunun yardımcı yıkama için kısa devre;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A09

Kısa devre ana triyak yıkama;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A10

Kısa devre triyak valfi dolumu;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A11

Triyak valfi yarım yük veya alternatif motor eylem arızası;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A12

Açık devre rölesi direnci;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A13

Kısa devre triyak kısa devre;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu A14

Drenaj borusu çok düşük ve sifonlaşmaya neden olur;

Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu H20

Düşük giriş suyu basıncı: musluğu ve su basıncını kontrol edin.

Ariston bulaşık makineleri için tasarlandığı , ancak tüm modelleri için geçerli olmadığı söylenmelidir . Aslında, kullanılan teknoloji üretim sırasında ve dolayısıyla raporlarda değişiklik gösterebilir. gelince raporlar biz bulaşık gösterge tablosunda yanar arızalarda:

Parlatıcı göstergesi : konteyner onlar değil olarak aslında boşsa kapağı tam kapalı değil ise konteyner, vakum, sadece doldurulmuş olması durumunda bu durum, ortaya çıkabilir gerekli olan bu durumda, bir kaç yıkama devrini beklemek Kullanılmakta ve yerine 3’ü 1 tablette kullanılmaktadır.Bu son durumda ışığın yanması normaldir, bulaşık makinesinde herhangi bir hasar yoktur;

Tuz gösterge ışığı: Kapak yeterince kapanmadığında, tuz tüketimi yüksek olduğunda oluşur, kap boşken su sertliğinin ayarına bağlıdır. Bu son koşul, 3’ü 1 arada tablet kullanıldığı için gönüllü olabilir: Tabletin kullanımı, göstergeyi durdurmaz ve tuz haznesinin doldurulmaması, ısıtma elemanının çalışması için zararlı olabilir. Bu yüzden doldurmak için tavsiye edilir.

Ateşleme ışığı kapalı: Bu, çeşitli nedenlerden kaynaklanan güç dalgalanmalarının meydana gelmesiyle tetiklenen bir kendini koruma durumunda ortaya çıkabilir. Bu durumda, 5 saniye için fişini çekin ve tekrar takın ve ardından bir yıkama döngüsü başlatın;

Yarım yük göstergesi , çevrime göre çalışır: Bu, normal çalışmadır, çünkü tüm yıkama çevrimleri, bunu gerçekleştirmek için ayarlanmamıştır.

Ariston Buzdolabı Hata Kodları cihazınızda eğer donma mümkünse Dondurucunun iç duvarlarında don, ½ inç veya daha fazla kalınlığa kadar biriktiğinde, yiyecekleri buzdolabından / dondurucudan çıkarın, termostatı kapatın veya ünitenin fişini çekin ve tüm donların erimesine izin verin. Don tamamen eridikten sonra, üniteyi tekrar açın, çalışma sıcaklığına ulaşmasını bekleyin ve yiyeceklerle doldurun.

Ariston Buzdolabı Hata Kodları

Ariston Buzdolabı Hata Kodu F1 

açık dondurucu termistör devresi.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu F2

kısa devre dondurucu termistörü.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu F3 

açık devre termistör dolabı.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu F4

kısa devre buzdolabı termistörü.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu F7 

evaporatör termistör açık devre.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu F8

kısa devre evaporatör termistörü.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu F9 

sıcaklık devre kesiciyi açık konuma getirdi.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu FA

saptırıcı geri bildirimi yok.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu FB 

sürekli buzdolabı deflektör motoru çalışıyor.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu FE

defrost zaman aşımı.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu A1 

bir akustik iletişimden önce, buzdolabının tehlikeli bir şekilde ısınmasını bildirir, kesintiden sonra meydana gelebilir.

Ariston Buzdolabı Hata Kodu A2 

akustik bir iletişimden önce, A1’in sonucu olarak ortaya çıkar ve ısıtmanın aşırı olduğunu gösterir.

Buzdolabının çalışması sırasında kendimizi, işlevini yerine getirememe koşullarının önünde, alfanümerik kodlarla ekrana sahip buzdolabı modellerinde veya doğru performansı hakkında şüpheye yol açabilecek “anormallik” işlemlerinde bulabilirsiniz.

Öyleyse, ortaya çıkabilecek bazı durumları görelim ve aslında arıza olarak kabul edilip edilmediklerini ya da sadece normal olduklarını, ancak bizi uyardıklarını bilip bilmediklerini öğrenelim.

makale marka buzdolapları atıfta Hotpoint Ariston , aynı zamanda biz aynı şirket / üretici, Indesit Company, ait daha önce de söylediğim gibi genel çizgisi ve özellikle Indesit marka, diğer markalar etkileyebilir ve bu nedenle büyük bir kullanır Aynı teknoloji başlar.

Ariston kurutma makinesi hata kodları Lütfen dikkat: Sağlık ve güvenlik nedeniyle, uygun niteliklere sahip olmayan kişilere teknik öneride bulunamayız. Ev aletleri tehlikeli voltajlarda çalışır ve “ev tamircisini” desteklerken, Cihazları tarafından verilen tavsiye veya bilgilendirme sonucu ortaya çıkan kişi veya cihazların zarar görmesinden sorumlu değiliz.

Ariston kurutma makinesi hata kodları gösterdiğini tespit etmenize yardımcı olacak bilgiler aşağıdadır . Hatanın veya hata kodunun ne olduğunu belirlemek, onarmanıza yardımcı olacaktır.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodları

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F01 

Olmaması gerektiğinde motor çalışıyor Çamaşır kurutma makinenizdeki kontrol modülüne çeşitli bağlantılar vardır. Makinenizdeki nem bazı durumlarda bu bağlantıların kısa devreye neden olabilir. Bu, J3 kontrol modülü konektörüne gerçekleşmişse, motorun kapalı olması gerektiğinde çalışmasına neden olabilir. Bu durumda modülün değiştirilmesi gerekecektir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F02

Arızalı motor Bu hata kodu, hatalı bir motor, motor kabloları veya J3 konnektörünün kontrol modülüne bir kez daha neden olabilir. Cihazınızın hangi parçasının değiştirilmesinin gerektiği alt kısmına kadar test edin.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F03

Ön termistör arızalı  Bu hatanın nedeni, kurutma makinenizdeki termistör (ısıtma sensörü) ile ilgili olacaktır. J12 modül konektörüne, termistörün kendisine ve ikisi arasındaki bağlantılara ve kablolara bakmanız gerekecektir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F04

Pompa, olmaması gerektiğinde çalışıyor F1 hatasına benzer şekilde, makinenizdeki nem, kontrol modülü bağlantılarından birinde kısa devre yapmış olabilir, bu durumda J5 modül konnektörü. Konektörü kontrol edin. Bir kez daha kısa devre varsa modülün değiştirilmesi gerekecektir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F05

Olması gerektiğinde pompa çalışmıyor Eğer nem J5 kontrol modülünün kısa devreye yol açmış olmasından ötürü, aynı zamanda yukarıdan gelen sorunlara da neden olabilir ve gerektiğinde pompa çalışmayabilir. Yine bu sorunu çözmek için modülün değiştirilmesi gerekecektir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F06

Kullanılmıyor Bu hata kodu görüntülenmemelidir, böylece makinenizdeki elektronik aksamda ciddi bir sorun olabilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F07

Alt ısıtma elemanı hatası Kurutma makinenizdeki alt ısıtma elemanında bir sorun varsa, bu hatayı görebilirsiniz. Elemanın kendisinin yanı sıra, eleman ve J4 kontrol modülü ile modülün kendisi arasındaki bağlantıları ve kabloları kontrol edin. Öğenin nasıl değiştirileceğini görmek için aşağıdaki videomuzu inceleyin:

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F08

Olmaması gereken durumlarda alt eleman açık Alt ısıtma elemanı, olmaması gerektiğinde çalışıyorsa, bir kez daha bu arıza, bir kontrol modülünün kısa devre yaptırmasından dolayı, bu durumda J4 modülünden kaynaklanabilir. Bağlantıları ve kabloları hem eleman hem de kontrol modülüne kontrol edin. Modül arızalıysa değiştirilmelidir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F09

Programlama hatası Bu hatayı görürseniz, makinenizdeki kontrol kartının değiştirilmesi ve / veya yeniden programlanması gerekecektir. Makinenizdeki elektronik aksamın yeniden programlanması, oldukça pahalı olan uzman ekipmanlara ihtiyaç duyuyor. Bu, makinenizi kendiniz tamir ettirmek yerine, kalifiye bir tamirciyle iletişim kurmanızı tavsiye ettiğimiz nadir durumlardan biri.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F10

Isıtıcı devresi hatası Kurutucu ısıtıcınızla ilgili bir sorun varsa, bu hata kodu gösterdiği gibi, J4 modül konnektörünü, ısıtıcıyı, ısıtma elemanlarını ve kabloları ve bunların arasındaki bağlantıları kontrol etmeniz gerekir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F11

Pump açık devre olarak algılanır Bu problemle birlikte kurutma makinesi pompa devresinde karşılaşırsanız, pompanın ve kablolarının ve bağlantılarının yanı sıra pompa ile ilgili kontrol modülü (J5) arasındaki kablo ve bağlantıları kontrol etmeniz gerekecektir. J5 modülünün kendisi de bir arıza geliştirmiş olabilir, ancak bu hata daha çok pompa devresinin kendisinden kaynaklanmaktadır.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F12

Ekran ve kontrol modülleri arasındaki hatalı bağlantı Kurutma makinesi ekranı kontrol modülü ile iletişim kuramıyorsa bu hata görünecektir. J9 modülü bağlantısını ve kabloları ve kabloları ve makinenizin ekranına olan bağlantıları kontrol edin. Ekranın, modülün veya kabloların, makinenizin hangi kısmının arıza kodunun ortaya çıkmasına neden olduğunu belirledikten sonra değiştirilmesi gerekebilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F13

Arka termistör devresi hatası Bu hata, çamaşır kurutma makinesi termistöründe (sıcaklık sensörü) bir problem olduğunu gösterir. Termistörü ve kablolarını ve bağlantılarını, ayrıca J4 modülü konnektörünün kablolarını ve bağlantılarını kontrol edin.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F14

Üst eleman arızası Bu arıza kodu, çamaşır kurutma makinenizdeki üst eleman ile ilgilidir. Ana kontrol modülüne J4 bağlantısı gibi eleman veya kablo bağlantıları veya bağlantıları hatalı olabilir. Arıza, makinenizdeki nem nedeniyle kısa devre yapmış olan kablolamadan da kaynaklanabilir. Modül kendisi genellikle bu arızayı oluşturur ve makinenizde değiştirilmesi gerekebilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F15

Olmaması gereken üst öğe açık J4 konnektörü kısa devre yapmışsa, bunun tersi bir etkiye de sahip olabilir, bu da öğenin kapalı olması gerektiğinde açık olmasına neden olabilir. Yukarıdaki gibi, modül bu sorunun yaygın bir nedenidir, fakat problem aynı zamanda ısıtma elemanı ve eleman ile modül arasındaki kablolamadan da kaynaklanabilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F16

Çalışmıyor Kullanılmıyor

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F6

arızasına göre bu hata kodu kullanılmaz, eğer görüyorsanız makinenizdeki elektronik aksamda ciddi bir sorun olabilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F17

Ana röle kontakları kapalı kaynaklı Bu hata oluşursa kontrol modülünüzün değiştirilmesi gerekecektir.