Alarko Hata Kodları

(0324) 502 30 04

Alarko Servis

Alarko Seradens E01 kodu göstergede sürekli yanıyor.

Kombideki gaz vanasının ve gaz sayacının açık olduğundan ve şehir şebekesinden gaz geldiğinden (veya LPG/Propan kullanımında, depoda gaz olduğundan) emin olun. Kumanda panelindeki 1 no’lu düğmeyi kullanarak kombiyi kapatın sonra tekrar açın. Göstergedeki hata kodu kaybolunca kombi tekrar çalışacaktır.

Seradens Premix modelinde ekranda E01 arızasını gördüğünüz zaman, öncelikle yapacağınız işlem evinizin ana kolon gaz saatine gazın gelip gelmediğine bakmak olacaktır. Faturanızı geciktirmiş olabilirsiniz. Veya gaz saatiniz bozulmuş olabilir. Gaz saatinde bir problem yok, evin diğer gazla çalışan cihazlarına gaz geliyor ise kombinin gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz, gaz vanası kapalı ise açmalısınız. Kombinin gaz vanası da açık ise kombinin açma-kapama düğmesini kullanarak kombiyi yeniden başlatmanız gerekecektir. Arıza kodu kaybolur ise arıza düzelmiş demektir. Arıza kodu devam ederse kombinin gaz valf inde, ana kartında problemler olabilir. Bunun için teknik servisi aramanız gerekecektir

Problem devam ederse 

Alarko Seradens E02 Limit Termostatı Hatası

Alarko Seradens E03 Baca Gazı Termostatı Hatası

Alarko Seradens H2O Su Basıncı Düşük

Alarko Seradens E05 Isıtma Sensörü Hatası

Alarko Seradens E06 Kullanım Sıcak Suyu Sensörü Hatası

Alarko Seradens E16 Fan Arızası

Alarko Seradens E22 Parametre Programlama Gereksinimi

Alarko Seradens E35 Alev Algılama Hatası

Gaz Güvenliği

Gaz yakan cihazlar, yetkili ve bilgili kişiler tarafından yerel gaz dağıtım kuruluşlarının kurallarına uygun olarak monte edilmelidir. Cihaz üzerindeki her türlü gaz dönüşüm işlemi de yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu cihaz doğal gaz, miks LPG veya propan gazıyla ve Tablo-1’de verilen gaz giriş basınçlarında çalışmak üzere üretilmiş ve belgelendirilmiştir. Bu cihazın farklı gaz kullanım koşullarında çalıştırılmasına müsade edilmez. Kombinizin ayarlı olduğu gaz tipi, yetkili kişilerce başka bir gaz tipine çevirim yapılmadığı sürece, cihazın içindeki tip etiketinin “Gaz Kullanımı” bölümünde yazılıdır. Kombinizin son olarak ayarlanmış olduğu gaz tipinden farklı bir gazla çalıştırılmamasına dikkat ediniz.

Alarko Trendy-D Kombi Arıza Kodları

Alarko Trendy-D Kombi Arıza Kodları Ve çözümleri

F5 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Hava Akımın Da Arıza Meydana Geldiği Belirten Koddur. Hava Prosestatı Arızalı Veya Baca Çekimi Yetersiz Olabilir. Servis Çağırınız.

F4 + Reset + İng Anahtarı Arıza Kodu : Cihaz Ateşlemeye Geçiyor Fakat Alev Almadığı İçin Çalışmıyor. Gazla İlgili Sorun Meydana Gelmiş Veya Gaz Grubu, İyonizasyon Yahut Kart Arızalı Olabilir. Alarko Servis İle Görüşmeniz Gerekir.

Trendy-D Hata Kodlarının Anlamları

F4 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Kombi Ateşleme İşleminden Sonra Alevlemesi Sahte Oluyor. Bu Durumda Da Cihazın Verim Sağlaması Mümkün Olamaz. Sorunun Tespit Edilmesi İçin Servis Çağırmanız Gereken Durum Söz Konusudur.

F3 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Peteklere Sıcaklık Gitmesini Sağlayan Sensör De Arıza Meydana Gelmiş. Bu Şekilde Kullanıcının Petekleri Isınmayabilir. Sensör Değişir İse Cihaz Da Eski Verimini Sağlayabilir. Alarko Trendy-D Servisi’ni Çağırınız.

Alarko Klima Hata Kodları

Alarko Klima Hata Kodları Arıza Düzeltme Alarko klima arıza kodları sayesinde cihazınızın problemini kesin olarak anlayabilir ve ekiplerimizi bilgilendirebilirsiniz. Böylece hem zamandan kazanır hem de bütçenizi hafifletirsiniz.

Hata Kodu Arıza Kodları Sebeb Olan
E1, E2, E3, E4 Sıcaklık sensörü arızası
E5 İç ve dış ünite arasında bağlantı hatası
E6 Dış ünite koruması
E10 Kompresör emiş basınç problemi
E13 Kompresör faz problemi
P4 İç ünite bataryasının sıcaklığı çok düşük veya çok yüksek
P5 Dış ünite kondansatörünün ısısı çok yüksek
P7 Dış ünite deşarj sıcaklık çok yüksek
P9 Anti-cold hava fonksiyonu
P10 Deşarj basınç koruma
P11 Emiş basıncı koruma
P12 Akım aşırı yük koruma
HS Buz çözme başlıyor