AEG Hata Kodları

(0324) 502 30 04

AEG Servis

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme AEG’nin yüksek kaliteli olduğu biliniyor olsa da, çamaşır makinenizin bir sorun yaşayabileceği ihtimali hala var.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları

AEG Çamaşır Makinesi  Hatalar bir çamaşır makinesinin günlük hayatının bir parçası, onlar sadece bazen olabilir ve yanıp sönen mesaj endişelenmenize neden olurken, bu hataların büyük çoğunluğu bir profesyonelin elinde düzeltmek için basit olabilir.

Bu hataları kendi başınıza düzeltmek mümkündür, ancak tüm hatalar eşit değildir. Bazıları diğerlerinden çok daha karmaşıktır, bu yüzden emin değilseniz profesyonel bir teknisyenin güvenli bir şekilde aranmasını istiyorsanız her zaman tavsiye edilir.

Neyse ki size yardımcı olabilir, deneyimli tamir teknisyenleri herhangi bir hatayı düzeltmek mümkün olacak böylece profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa sadece temasa geçin ! Yani, çamaşır makinesi sahiplerinin bilmesi gereken tüm hata kodlarına bir bakalım. 

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 11

Bu hata, çamaşır makinesinin bir döngü başlattığınız zaman su dolduramayacağı anlamına gelir , bu çok sayıda olası neden olarak, bir teknisyeni çağırmak muhtemelen en iyisi olacaktır.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 12

Yukarıdaki gibi, bu hata, çamaşır makinenizin suyla doldurulamayacağı, ancak bir yıkama döngüsü yerine bir kurutma döngüsü sırasında doldurulamayacağı anlamına gelir . Yine, bir profesyonelden yardım almak bu hatayı çözmenin en iyi yoludur.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 13

Çamaşır makinenizde bir sızıntı varsa, o zaman bu hata kodunu görürsünüz, bu durum kötü gelebilir, çünkü bir sızıntı bazen küçükse kolayca tamir edilebilir. Ancak, bir kez daha profesyonel olarak arayarak bu hatayı çözmenin en iyi yolu.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 21

Eğer çamaşır makineniz bir döngüden sonra kalan suyu tamamen boşaltamazsa, bu hatayı göreceksiniz , bu genellikle karmaşık bir problemdir, bu yüzden profesyonel bir tamirci çağırmak genellikle en iyisidir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 22

Bu hata hata 21 benzerdir ve çamaşır makinesi anlamına tahliye olamaz kalan suyunu bir kurutmadan sonra . Yine, yukarıdaki profesyonel bir tamirci çağırmak gibi bu hatayı düzeltmek için en iyi yoldur.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 23

Çamaşır makinenizin boşaltma pompasında bir sorun varsa, 23 numaralı hata kodunu görürsünüz, bu sorun, bazıları çok daha karmaşık olsa da, düzeltilmesi kolay olan çok sayıda farklı şeyden kaynaklanabilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 31

Çamaşır makinenizin basınç şalterinde bir sorun varsa bu hata kodu görüntülenecektir . Neyse ki bu hata bir tam olarak bir neden olarak bir kablolama problemi bu yüzden size yardımcı olmak için bir tamirci bu hata kodu çağrı görürseniz.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 32

Yine, bu hata kodu basınç şalteri ile ilgilidir ve doğru şekilde kalibre edilmediği anlamına gelir . Düzeltmek kolay olsa da, onarım için tekrar profesyonel yardım gerekebilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 35

Bu hata , çamaşır makinenizde su taşması anlamına gelir . Sabitleme genellikle profesyonel yardıma ihtiyaç duyacaktır, bu nedenle görüntülendiğini görürseniz size yardımcı olacak bir tamirci çağırın.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 38

Çamaşır makinenizdeki basınç bölmesi tıkalıysa , bu hata kodunun görüntüleneceğini görürsünüz. Bu konuyu doğru bir şekilde düzeltmek bir profesyonele ihtiyaç duyacaktır, bu yüzden eğer yardım ederseniz yardım ederseniz bizi arayın!

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 3A

Hata 3A, sık görmeyeceğiniz nadir bir hata kodudur ve çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanı sensörü ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir, bu da bir profesyonelin gerektiği gibi düzeltilmesini gerektirir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 41

Çamaşır makinesi kapısının açmayı reddetmesi nispeten yaygın bir sorundur ve çeşitli nedenlere sahip olabilir, eğer bu hata kodu görüntülenirse sorun kapının içinde olduğunu bilirsiniz.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 42

Bu hata, kapınızın düzgün bir şekilde kilitlenemeyeceği ve birtakım sorunlardan kaynaklanabileceği anlamına gelir . Düzeltmek kolay olabilirdi ama hepsi nedene bağlı, bu yüzden yardıma ihtiyacınız varsa bir profesyonel çağırın.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 43

Bu hata kodu çamaşır makinenizin kapısıyla ilişkilidir ve kapı kilidindeki güç kaynağı düzgün çalışmıyor demektir. Bu birtakım sorunlardan kaynaklanıyor olabilir, bu yüzden bir profesyonelde arama yapmak en iyisi içindir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 44 ve 45

Kapı kilidinde algılama devresiyle ilgili problemler varsa , bu iki hata kodundan birini göreceksiniz. Bu, hatalı bir PCB ünitesi de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı olabilir, bu nedenle bir profesyonelin size tavsiyede bulunmanıza yardımcı olması için çağrı yapın.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 51, 52 ve 53

Bütün bu hata kodları çamaşır makinenizdeki motor problemleriyle ilgilidir , motor problemleri elektronik sorunlar ve hatta kaçaklar da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde olabilir. Yani, bu düzeltmek için profesyonel yardıma ihtiyaç duyacağınız bir problem.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 61

Çamaşır makinenizde ısıtma sistemi ile ilgili bir sorun varsa, bu hata kodunu göreceksiniz. Bu sorunu düzeltmek size yardımcı olacak profesyonel bir teknisyene ihtiyaç duyacaktır.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 62

Bu hata çamaşır makinenizin aşırı ısındığı anlamına gelir , bazen çamaşır makinenizi soğumaya bıraktığınızda bu hata kendini düzeltebilir. Bununla birlikte, bu hata daha sık olursa, size yardımcı olacak bir profesyonel çağırmak daha ciddi olabilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 66 ve 68

Bu iki hata kodu çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanları ile ilgilidir , büyük olasılıkla kablolama ile ilgili bir problem olacaktır, ancak bu sorunun düzeltilmesi genellikle bir profesyonelin yardımını gerektirecektir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları

AEG Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu  69

Bu hata yine çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanları ile ilişkilidir, zamanla kendini tamir edebilir, ancak dış etkenlerin ne olduğuna bağlıdır. Eğer tekrar tekrar olursa profesyonel bir teknisyene yardım etmelisiniz.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 71, 72, 73 ve 74

Bir çamaşır makinesindeki sensör sorunları , bu hata kodlarından biriyle görüntülenecektir. Sensörlerden herhangi biri arızalanırsa, bu hata kodlarından birini çözmenize yardımcı olacak bir uzmanı aramanız tavsiye edilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 82 ve 83

Her iki hata kodu da çamaşır makinenizin içindeki seçici alete bağlanır . Bu ciddi gelebilir ancak size yardımcı olmak için bir profesyonel ile sabitlemek genellikle kolaydır.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 91 ve 92

Bu hata kodlarının her ikisi de çamaşır makinesindeki iç iletişim ile ilgili sorunlara ilişkindir , bu da çözülmesi nispeten zor bir problem olabilir, bu nedenle genellikle size yardımcı olacak bir profesyonelde aramanız gerekir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 93 ve 94

Yanlış yapılandırma , düşündüğünüzden daha yaygındır ve bu hata kodlarından biri tarafından görüntülenecektir. Yine, bu hatalarda size yardımcı olacak bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyacaksınız.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 97

Bir ayrılığı programı seçicisi ve geçerli yıkama döngüsü arasında bu hata kodu görüntülenir anlamına gelecektir. Hata kodunu silip makinenizi başka bir yıkama devrinden geçirerek, bazen bu sorunu düzeltir, ancak bu işe yaramazsa size yardımcı olacak bir profesyonel aramanız gerekecektir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EA1

Bu hata kodu , çamaşır makinenizin içindeki tamburda bir sorun olduğunu gösterir . Bu bir dizi farklı form alabilir, bu sayede bir profesyonelin çamaşır makinenizi en iyi şekilde kullanacağını kontrol etmesi için arayarak.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EA6

Bu hata kodu çamaşır makinenizin kapısına tekrar bağlanır, bu çok çeşitli nedenlere sahip olabilir, bu nedenle size yardımcı olacak bir profesyonel aramanız gerekecektir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EC1

Bu hata kodu, çamaşır makinenizdeki solenoid valf ile ilgili bir sorun olduğunda, genellikle bir şekilde engellendiği anlamına gelir. Yine, bu hatayı düzeltmenize yardımcı olacak bir profesyonel çağırmak genellikle tavsiye edilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu ED1, ED4 ve ED6

Çamaşır makinenizin içindeki iletişim hataları bu üç hata kodundan biriyle gösterilecektir. Bu problemin birtakım olası nedenleri olabilir, bu yüzden size yardımcı olacak profesyonel bir teknisyeni çağırmak genellikle tavsiye edilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu ED2 ve ED3

Yine, bu hatalar çamaşır makinenizin içindeki ısıtma elemanlarına bağlıdır, bu bazen düzeltilmesi kolay olabilir. Bununla birlikte, dışlama nedenine bağlı olarak, daha karmaşık olabilir ya da elemanların tamamen değiştirilmesi gerekebilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EF1

Çamaşır makinenizin tahliyesinde veya filtresindeki bloklar nispeten yaygın bir sorundur ve genellikle makinenizde bir blok varsa bu hata kodunu göreceksiniz. Eğer tıkanıklığı kendiniz kaldırabilirseniz, genellikle hatayı düzeltir, ancak emin değilseniz, bunu yapmak için bir profesyonelde arayın.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EF2

Çok fazla deterjan kullandıysanız , genellikle görüntülenen bu hata kodunu görürsünüz. Bazen fazla köpüğü temizleyerek ve ardından kısa bir yıkama döngüsü uygulayarak bu sorunu düzeltebilirsiniz.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EF4

Su basıncınız düşükse , genellikle bu hatayı görürsünüz. Bir dizi farklı nedene sahip olabilir ve genellikle düzeltilmesi gereken bir profesyonel gerektirir, bu nedenle bu sorunu kendi başınıza ele almak tavsiye edilmez.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EF5 

Bu hata çamaşır makinenizdeki dengesiz bir yükten kaynaklanır . Sadece mevcut döngüyü iptal etmek ve hatayı silmek ve daha sonra yükü yeniden ayarlamak sorunu çözecektir, ancak eğer işe yaramıyorsa ya da bunu yapamıyorsanız, size yardımcı olacak bir profesyonel çağırın.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EH1, EH2 ve EH3

Bu üç hata kodunun tümü, güç kaynağı sorunlarından kaynaklanır, bunlar çok farklı şekiller alabilir ve genellikle düzeltilmesi zor olacaktır. Yani, bu hatalardan herhangi birini görürseniz size yardımcı olacak bir profesyonel çağırın.

Hata Kodlarını Temizleme

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları Çamaşır makinenizi tekrar kullanabilmeniz için genellikle hata kodlarını temizlemeniz gerekir, endişelenmeyin, bu oldukça basittir. Aşağıdaki genel kurallar AEG model çamaşır makinelerinin çoğunda çalışmalıdır, ancak aynı zamanda kullanım kılavuzuna da başvurmalısınız.

AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Giderme AEG markası bir asırdan uzun süredir varlığını sürdürmektedir. Emil Rathenau adında yetenekli bir mühendis tarafından bulundu. 1883 yılında elektrik lambalarının üretimini başlattı. Şirket, 1887 yılında adını almıştır (Allgemeine Elektricitäts Gesellschaft). Şirket Alman elektrifikasyon gelişiminde büyük katkı sağlamıştır. Ve 1889’da, ilk elektrikli aletler Berlin’deki uluslararası sergide sunuldu.

AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Günümüzde AEG markası, fonksiyonel ve çok güvenilir olduğu düşünülen mükemmel bir üne ve yüksek kaliteli ürününe dünya çapında tanınır. Geliştiriciler, malların ergonomisine ve tasarımına özel bir önem veriyorlar. Ana personel şirketi geliştirir ve en son teknik gelişmeleri ve yenilikleri kullanarak çıkışını iyileştirmeye çalışır.

Bulaşık makineleri markanın ürünlerinden biridir. Ancak böyle çağdaş ve dayanıklı bir makine bile aniden kırılabilir. Bu durumda onarım çalışmaları gereklidir. Bu bölümde AEG bulaşık makineleri hata kodlarını bulabilirsiniz Bu bilgi, hasarın nedenini belirlemenize yardımcı olacak ve nasıl onarılacağını size bildirecektir.

AEG Lavamat Triatlon 60820 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

SEMPTOM MUHTEMEL NEDEN ÇÖZÜM
Seçilen program için program göstergesi yanıp sönüyor ve WATER göstergesi yanıyor: bulaşık makinesinde su akmıyor. Dokunma kireç ölçekli bloke veya kürklüdür. Temiz musluk.
Dişli hortum tertibatındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir. Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay’de arıza kodu C2 görüntülenir. Seçilen yıkama programı için program göstergesi yanıp sönüyor. Lavabo çıkışı tıkalı. Lavabo çıkışını temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay’de arıza kodu C3 görüntülenir. Kaçak önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve yerel AEG Sevice Force Center’ınıza başvurun.
FİLTRE göstergesi yanıyor. FILTER göstergesi sadece bulaşık makinesindeki filtreyi zaman zaman kontrol etmenizi ve gerekiyorsa temizlemenizi hatırlatır. Filtrenin kirlenme miktarından bağımsız olarak düzenli aralıklarla yanar. Gösterge, bir sonraki yıkama programının başlangıcında otomatik olarak söner.

AEG OKO Favorit 54750 VI Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA KODU MUHTEMEL NEDEN ÇARE
” RINSE & HOLD ” ve ” NORMAL 65 ° ” gösterge ışıkları yanıp sönüyor Su musluğu kapalı. Su musluğunu açın.
Ana şebeke suyu kesildi. Kaynağın geri yüklenmesini bekleyin.
Giriş hortumu ezilebilir veya bükülebilir. Hortumu doğru şekilde yeniden konumlandırın.
Giriş hortumu tıkalı olabilir. Su kaynağını kapatın ve filtreyi temizleyin.
” INTENSIVE 70 ° ” ve ” NORMAL 65 ° ” gösterge ışıkları yanıp sönüyor Boşaltma hortumu ezilebilir veya bükülebilir.Boşaltma hortumu uzatması doğru değil. Boşaltma hortumunu doğru şekilde yeniden konumlandırın. Atıklara bağlanmak için talimatları izleyin.
Lavabo tıkanmış olabilir. Tıkanıklıkları temizle.
” NORMAL 65 ° ” gösterge ışığı yanıp sönüyor Sele karşı koruma aktiftir. Su musluğunu kapatın ve Servis Gücü Merkezi’ne başvurun.
Diğer gösterge ışıkları veya gösterge ışıkları kombinasyonları yanıp söner Genel Kapıyı açın, bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın ve bir yıkama programı başlatın. Arıza kodu tekrar belirirse, Servis Gücü Merkezi ile irtibat kurun.

AEG OKO Favorit 6281 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Seçilen program için program göstergesi yanıp sönüyor ve gösterge yanıyor: bulaşık makinesinde su akmıyor. Dokunma kapalı. Musluğu açın.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir. Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay’de arıza kodu C2 görüntülenir.Seçilen yıkama programı için program göstergesi yanıp sönüyor. Sifon engellendi. Temiz sifon.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay’de arıza kodu C3 görüntülenir. Kaçak önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.
Göstergesi yanıyor. Gösterge sadece gerekirse temizlemek için, zaman zaman bulaşık makinesinde filtresini kontrol ve hatırlatmak için tasarlanmıştır. Filtrenin kirlenme miktarından bağımsız olarak düzenli aralıklarla yanar. Gösterge, bir sonraki yıkama programının başlangıcında otomatik olarak söner.

AEG 55750 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA KODLARI OLASI NEDENLER
bir Su musluğu kapalı, giriş hortumu filtresi bloke
C Tahliye hortumu, kaba veya ince süzgeç veya lavabo tuzağı bloke
E Su basıncı çok düşük, su musluğu tamamen açılmamış, giriş hortumu veya girişi yeni filtre tıkalı, makine su kaybediyor.
E2 AEG Servis kuvvetini arayın
‘H AEG Servis kuvvetini arayın
L AEG Servis kuvvetini arayın

AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları

AEG OKO Favorit 8080 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

SORUN NEDENİ / ÇÖZÜM
Mesaj SPRAY ARM yanıyor ve sesli bir sinyal duyuluyor. – Bir veya her iki püskürtme kolu serbestçe dönmüyor. Çanak çömlekleri yeniden düzenleyin.
Mesaj SU ışığı yanıyor ve yanıp sönüyor. Su girişi engellendi. – Su musluğu açık mı?
– Su bağlantısına giden boru bağlantısındaki ağ tıkanmış mı? gerekirse, ağları temizleyin.
– Su giriş hortumu bükülmüş mü? Boru bağlantısını kontrol ediniz (“Bağlantı” bölümüne bakınız).
Makine kapalıyken bile sürekli bir ton (Aqua-Alarm) duyulabilir. – Taşkın koruma sistemi devrede. Çalışırken, F3 arıza mesajı çoklu ekranda görünür.
Önce su musluğunu kapatın, ardından elektrik fişini çekin. Kablolama durumunda: elektrik beslemesini kapatın, sigortayı çıkarın ve bağlantıyı kesin.Arızayı kaydetmek için AEG Müşteri Hizmetleri Departmanı’nı arayın.
Multidisplay bir hata mesajı gösterir, örneğin FO … F8 veya FR . Basılı program tuşunun yanındaki aydınlatılmış kelimeler yanıp söner. Program aşaması ışıklarından bir veya daha fazlası yanar veya program ilerleme göstergesinde yanıp söner. – F2 arıza mesajı durumunda : bkz. (*)
– Diğer tüm arıza göstergeleri: Arıza mesajını ve hangi lambaların yandığını not edin ve Müşteri Hizmetleri Departmanını arayın.
Arıza mesajı programın durmasına neden oluyorsa, programa basın, ancak yanıp sönen ışığın yanındaki ton tuşu Program daha sonra sonuna kadar devam edecek ve su makineden pompalanacak.
Multidisplay (*) Arıza F2 , aydınlatılmış program adı yanıp söner, program durur, KURUM yanar ve program ilerleme göstergesinde yanıp söner. Su çıkışı engellendi. – Boşaltma hortumu bükülmüş mü? Boru bağlantısını kontrol edin.
– Boşaltma hortumu doğru takılmış mı? (Bkz. Bölüm “Bağlantı”)
– Lavabo kapanı tıkalı mı? Gerekirse, lavabo tuzağını temizleyin.
FILTER mesajı yanıyor – Bulaşık makinesinin altındaki filtreler kirli. (Bkz. “Filtrelerin Temizlenmesi” bölümü).
Mesaj DOOR yanıyor – Kapı düzgün kapatılmamış. Kapıyı tamamen kapatın.
Bulaşıklar temizlenmiyor – Yemeklerin çeşidi ve silaj seviyesi için uygun bir program seçtiniz mi? (“Program Rehberi” bölümüne bakınız)
– su spreylerinin tüm eşyalara ulaşması için bulaşıkları yüklemiş misiniz? Çanak çömlekler aşırı yüklenmemelidir (Bkz. Bölüm “Yemekleri yükleme”)
– Püskürtme kolları bulaşık makinası veya çatal bıçak takımı tarafından engellenmişse ?
– Lütfen dikkat: Üst sprey kolu kullanılmadığında eğilir. Bu, tüm suyun damlatılmasına izin verir. Operasyonda, otomatik olarak yatay pozisyonda çalışır.
– Filtre grubundaki tüm filtreler temiz mi? Tüm filtreler doğru şekilde yerleştirilmiş mi? (Bkz. “Filtrelerin Temizlenmesi”)
– Doğru miktarda deterjan eklediniz mi? (Bulaşık Deterjanı Doldurma bölümüne bakınız)
– Çıkış borusu doğru takılmış mı? (Bkz. Bölüm “Bağlantı”)
– Tuz haznesinde hala tuz var mıdır? Tuzsuz, su yumuşatılmamıştır. 4o Clarke’dan daha büyük su sertliği bulaşıklar üzerinde kalsiyum oluşumuna yol açabilir (Bkz. “Tuz Yeniden Doldurma”)
– Su yumuşatma ünitesi yerel su sertliğine göre ayarlandı mı? (Bkz. “Su Yumuşatma Ünitesinin Ayarlanması” bölümü)

AEG OKO Favorit 80800 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Çoklu ekran C2 arıza kodunu gösteriyorsa veya WATER (WATER; EAU), KAPI (DEUR; PORTE) veya SPRAY ARM (SPROIEARM; BRAS) göstergesi yanıyorsa, arızayı kendiniz çözebilirsiniz. C2  hatasını ve hatayı WATER (WATER; EAU) ekranındaki arızayı giderdikten sonra , başlatılan yıkama programının düğmesine basın. Yıkama programı devam ediyor. Arıza kodu tekrar görüntülenirse, müşteri servisine başvurun.
 • Belirtilen tüm diğer arızalar için lütfen arıza kodunu bildiren müşteri servisine başvurun.
ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Seçilen programın program gösterimi yanıp söner, ekranda WATER (WATER; EAU) yanar ve sürekli olarak tekrarlanan bir uyarı sesi duyulabilir. Bulaşık makinesine su girmez. Dokunma kireç ölçekli bloke veya kürklüdür. Temiz musluk.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir. Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Seçilen programın program gösterimi yanıp söner, multidisplay arıza kodunu gösterir ve sürekli olarak tekrarlanan uyarı sesleri duyulabilir. Sifon engellendi. Sifonu temizle.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay arıza kodunu gösterir ve sürekli olarak tekrarlanan uyarı sesleri duyulabilir. Anti-sel sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.
Bir yıkama programı sırasında, SPRAY ARM (SPROIEARM; BRAS) ekranı yanar ve aynı anda daha uzun bir uyarı sesi duyulabilir. Ortadaki püskürtme kolu sıkışmış. Kapıyı dikkatlice aç. Kapı açıldığında sıcak buhar kaçabilir.Haşlanma riski vardır! Alt sepet içindeki tabakları ve çatal bıçak takımlarını orta sprey kolunun serbestçe dönebilmesini sağlayın. Bulaşık makinesinin kapağını kapatın.
Ekran DOOR (DEUR; PORTE) yanar. Bulaşık makinesinin kapısı açık. Bulaşık makinesinin kapağını kapatın.
FİLTRE (Zeff; FİLTRE) gösterge yanar. FİLTRE ekran sadece zaman zaman ve gerektiğinde bunları temizlemek için bulaşık makinesinde filtreleri kontrol etmek hatırlatmak için hazırlanmıştır. Filtrelerin temizliğine bakılmaksızın düzenli aralıklarla yanar. Gösterge, bir sonraki yıkama programının başlangıcında otomatik olarak söner.

AEG OKO Favorit 64800 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Sesli bir alarm, alarmın etkinleştirildiğini bildirir, ekranda aşağıdaki yanıp sönen alarmlardan biri görünür: AL1 – AL2 – AL3 – AL4 – AL5 – AL6 – AL7 ve devam eden fazın gösterge ışığı yanıp söner. Bulaşık makinesinde muhtemelen kendinizi düzeltmek için bir arızanın göstergesidir.

 • bulaşık makinesini kapatmak için Açma / Kapama düğmesine basın
 • Kapıyı açınız ve aşağıdaki önerilen düzeltici işlemleri gerçekleştiriniz.
HATA KODU MUHTEMEL NEDEN ÇARE
“Açık kapı” gösterge ışığı yanıp söner Kapı düzgün kapatılmamış. Kapıyı kapat.
“Su musluğu” göstergesi ışığı yanıp söner ve / veya AL5 alarmı Su musluğu kapalı. Su musluğunu açın.
Ana şebeke suyu kesildi.
Giriş hortumu ezilebilir veya bükülebilir. Hortumu doğru şekilde yeniden konumlandırın.
Giriş hortumu tıkalı olabilir. Su kaynağını kapatın ve filtreyi temizleyin.
Alarm AL6 Boşaltma hortumu ezilebilir veya bükülebilir.Boşaltma hortumu uzatması doğru değil. Boşaltma hortumunu doğru şekilde yeniden konumlandırın. Atıklara bağlanmak için talimatları izleyin.
Lavabo tıkanmış olabilir. Tıkanıklıkları temizle.
Alarm AL4 Sele karşı koruma aktiftir. Su musluğunu kapatın ve Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Alarmlar AL1-AL2-AL3-AL7-AL8 Genel Kapıyı açın, bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın ve bir yıkama programı başlatın.Arıza kodu tekrar belirirse Servis Merkezi ile iletişim kurun.

AEG OKO Favorit 5270I Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Eğer 

  veya  program ilerleme göstergesindeki gösterge yanıp söner, muhtemelen arızayı kendiniz giderebilirsiniz. Bir  veya  arızayı giderdikten sonra , başlatılan yıkama programının düğmesine basın. Yıkama programı devam ediyor. Arıza tekrar görüntülenirse, müşteri servisine başvurun.

 • Program ilerleme göstergesindeki diğer program adımları göstergeleri yanıp sönüyorsa, lütfen müşteri hizmetlerine başvurun ve belirtilen hatayı bildirin.
ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
 Program ilerleme göstergesi yanıp sönüyor: bulaşık makinesine su akmıyor. Dokunma kapalı. Musluğu açın.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir. Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
 Program ilerleme ekranında yanıp söner. Sifon engellendi. Temiz sifon.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
ve program ilerleme ekranında aynı anda yanıp sönüyor. Kaçak önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

AEG OKO Favorit 4270 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Eğer END veya KURUTMA programı ilerleme ekranda gösterge yanıp söner, muhtemelen hataya çözebileceiniz. Bir END veya DRYING hatası düzeltildikten sonra , başlatılan yıkama programı için düğmeye basın. Yıkama programı devam ediyor. Arıza tekrar görüntülenirse, müşteri servisine başvurun.
 • Program ilerleme göstergesindeki diğer program adımları göstergeleri yanıp sönüyorsa, lütfen müşteri hizmetlerine başvurun ve belirtilen hatayı bildirin.
ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
SON programı ilerleme ekranda yanıp sönüyor: hiç su bulaşık makinesi içine çalışıyor. Dokunma kireç ölçekli bloke veya kürklüdür. Temiz musluk.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir. Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
KURULUM program ilerleme göstergesi yanıp sönüyor. Sifon engellendi. Temiz sifon.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Program ilerleme göstergesinde END ve DRYING aynı anda yanıp söner. Kaçak önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

AEG GS60BF221 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA KODLARI SEBEB OLMAK
– Cihaz su ile doldurmuyor.
– Cihaz suyu tahliye etmez.
– Taşma önleyici cihaz açık.

AEG Favorit F89088VI-S Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA AÇIKLAMA
E1 Acquastop hatası
Anti-sel sistemi devreye girdi (sadece bu özelliğe sahip modellerde). Su sızıntısı durumunda devreye girer. Teknik yardım servisine başvurun.
E2 Güvenlik seviyesi
Su seviyesini bulaşık makinesinde sınırlayan sistem devreye girmiştir. Mevcut programı kes. Bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın, yeni bir program yapın ve başlat tuşuna basın. Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E3 Su ısıtma arızası Su
ısıtılmamış veya yanlış şekilde ısıtılmıştır. Yıkama programını tekrarlayın; Sorun devam ederse, teknik yardım servisine başvurun.
E 4 Su sıcaklığı izleme arızası
Mevcut programı durdurun. Bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın, yeni bir program yapın ve başlat tuşuna basın.Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E5 Su girişi arızası
Cihaz su almıyor veya yanlış yapıyor. Su bağlantılarının doğru olduğundan, su kaynağı musluğunun açık olduğundan ve filtrenin tıkanmadığından emin olun. Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E6 Su pompası arızası
Cihaz, suyu dışarı pompalamıyor veya yanlış yapıyor. Boşaltma hortumunun bükülmediğinden veya ezilmediğinden ve sifonun ve filtrelerin tıkanmadığından emin olun. Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E 7 Türbin akış regülatörü arızası
(sadece bu özelliğe sahip modellerde) Cihaz, gelen suyun miktarını tam olarak ölçemiyor. Mevcut programı durdurun ve bulaşık makinesini kapatın. Tekrar açın, yeni bir program başlatın ve başlat tuşuna basın. Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E8 Alternatif yıkama sistemi arızası
Mevcut programı durdurun ve bulaşık makinesini kapatın. Tekrar açın, yeni bir program başlatın ve başlat tuşuna basın.Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E9 Su giriş sistemi arızası
Teknik yardım servisine başvurun.

Bir alarm durumu oluşursa, bulaşık makinesi mevcut programı durdurur ve arızayı bildirir.

 • E1, E2, E3, E4, E8, E9 alarmları mevcut programı derhal sonlandırır.
 • E5, E6 alarmları mevcut programı durdurur ve problem ortadan kaldırıldıktan sonra döngüye devam eder.
 • Döngü sonunda E7 alarmı görüntülenir, ancak bulaşık makinesinin çalışmasını tehlikeye atmadığı için tamamlanır.

Bir alarmı “sıfırlamak” için: kapıyı açın veya kapatın veya cihazı tekrar açıp tekrar kapatın. Bu noktada, bulaşık makinesi tekrar programlanabilir.

AEG Favorit 88080 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Ekranda sürekli olarak tekrar edilen 1 kısa uyarı tonu duyulabilir: TAP AÇ Su musluğu kireçli veya arızalı olarak bloke edilir. Su musluğunu kontrol edin ve gerekirse onarın.
Musluk kapalı. Musluğu aç.
Musluktaki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir. Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Yıkama bölümünün altındaki filtreler bloke edilir. Bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin (bakınız bölüm: Bir bulaşık yıkama döngüsünün başlatılması); Temiz filtreler (bkz. bölüm: Filtrelerin temizlenmesi).
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortumun konumunu kontrol edin.
Ekranda sürekli olarak tekrar eden 2 kısa uyarı tonu duyulabilir: DRAIN BLOCKED (Bulaşık makinesinin dahili dağıtıcısında su var) Lavabo çıkışı tıkalı. Lavabo çıkışını temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortumun konumunu kontrol edin.
Ekranda sürekli olarak tekrarlanan 3 kısa uyarı tonu duyulabilir: SERVICE CODE Anti-sel sistemi tetiklendi. Önce su musluğunu kapatın, ardından cihazı kapatın ve Müşteri Hizmetleri Departmanına başvurun.
Ekranda 1 uzun uyarı sesi duyulabilir:SPRAYARM BLOCKED Üst sepet püskürtme kolu bloke edilir. Kapıyı dikkatlice aç. Kapı açıldığında sıcak buhar çıkabilir. Haşlanma riski vardır.Sepetlerdeki tabakları ve çatal bıçakları, yukarıdaki püskürtme kolu serbestçe dönebilecek şekilde düzenleyin. Bulaşık makinesinin kapağını kapatın.
Ekranda: LÜTFEN KAPATIN Bulaşık makinesinin kapısı açık. Bulaşık makinesinin kapağını kapatın.
Döngü başlamıyor. Elektrik fişi takılı değil. Elektrik fişini takın.
Evin kablo sisteminde bir sigorta arızalı. Sigortayı değiştirin.
Gecikmeli başlatma zamanlayıcısı olan bulaşık makinesi modelleri için: Başlangıç ​​zamanı seçildi. Bulaşıklar hemen yıkanacaksa, gecikme başlangıcını iptal edin.

AEG Favorit Aktif AA Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Ekrandaki üst veya orta ışık yanıp sönüyorsa, arızayı muhtemelen kendiniz düzeltebilirsiniz. Arıza giderildikten sonra, ON / OFF düğmesine basın. Yıkama programı devam edecek. Arıza tekrar görüntülenirse, yerel AEG Servis Gücü Merkezinize başvurun.
 • Çoklu göstergede başka ışıklar yanıp sönerse, lütfen hangi arıza göstergesinin yanıp söndüğünü belirten yerel AEG Servis Merkezi’ne başvurun.
BELİRTİ: MUHTEMEL NEDEN ÇÖZÜM
Çoklu ekrandaki üst ışık yanıp sönüyor.

Bulaşık makinesine su girmez.
Dokunma kireç ölçekli bloke veya kürklüdür. Temiz musluk.
Dişli hortum tertibatındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir. Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Çoklu göstergede orta ışık yanıp sönüyor.
Lavabo çıkışı tıkalı. Lavabo çıkışını temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Çoklu göstergede üst ve orta ışık yanıp söner.
Anti-sel sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve yerel AEG Sevice Force Center’ınıza başvurun.

AEG Favorit 55502VIO Bulaşık Makinesi Hata Kodları

PROBLEM VE ALARM KODU OLASI ÇÖZÜM
Cihaz su ile doldurulmuyor.
Ekran i10 gösterir
Su musluğunun açık olduğundan emin olun.
Su kaynağının basıncının çok düşük olmadığından emin olun. Bu bilgi için yerel su yetkilinize başvurun.
Su musluğunun tıkalı olmadığından emin olun.
Giriş hortumundaki filtrenin tıkanmadığından emin olun. Giriş hortumunun kıvrılma ve bükülme olmadığından emin olun.
Cihaz suyu tahliye etmez.
Ekran i20 gösterir
Lavabo tıkacının tıkanmadığından emin olun.
Boşaltma hortumunun kıvrılma ve bükülme olmadığından emin olun.
Taşma önleyici cihaz açık.
Ekran i30 gösterir
Su musluğunu kapatın ve bir Yetkili Servis Merkezi ile temasa geçin.

AEG Favorit 85060 VI Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Cihazınızda optik zemin sinyali varsa, bir hata durumunda zeminde nokta şeklinde bir optik sinyal yanıp söner. Hatalar sadece akustik sinyal etkinleştirildiyse akustik olarak belirtilecektir.

Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, kontrol panelindeki veya gösterge panelindeki göstergelerden herhangi biri yanıp sönüyor veya yanıyorsa ve / veya sesli bir sinyal duyuluyorsa, arızayı muhtemelen kendiniz düzeltebilirsiniz.

ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Sürekli tekrarlanan bir uyarı tonu duyulabilir; Seçilen döngü için çevrim göstergesi yanıp sönüyor: Su göstergesi sürekli yanıyor; Hata kodu i10 çoklu göstergede görüntülenir: Bulaşık makinesinde su akmıyor. Musluk kireç-skala ile bloke veya kürklüdür. Temiz musluk.
Musluk kapalı. Musluğu aç.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir. Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Yıkama bölümünün altındaki filtreler bloke edilir. Başlatılan bulaşık yıkama döngüsü için düğmeye basın;
daha sonra bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin (bakınız bölüm: Bir bulaşık yıkama döngüsünün başlatılması);
Filtreleri temizle. (Bkz. Bölüm: Filtrelerin temizlenmesi)
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
İki kısa sürekli tekrarlanan uyarı tonu duyulabilir, seçilen bulaşık yıkama döngüsü için döngü göstergesi yanıp söner, çoklu ekranda hata kodu i20 du görüntülenir. Sifon engellendi. Sifonu temizle.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Sürekli olarak üç kısa süreli uyarı tonu duyulabilir, çoklu ekranda hata kodu i30görüntülenir. Kaçak önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

AEG Favorit 35080I Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Cihaz kontrol panelindeki göstergeler çalışırken veya aşağıdaki tabloda açıklandığı gibi yanıyorsa, hatanın nasıl giderileceğini öğrenmek için lütfen buna danışın.

Program ilerleme göstergesinde birinci veya ikinci ritimde yanıp sönen arızayı giderdikten sonra, start düğmesine basın. Döngü devam edecek.

Diğer hata mesajlarında:

 • Bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin.
 • Cihazı kapatın ve tekrar açın.
 • Bulaşık yıkama döngüsünü seçin.

Arıza tekrar görüntülenirse, lütfen Müşteri Hizmetleri Departmanı ile temasa geçin ve hata mesajını bildirin.

ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Bulaşık yıkama döngüsünün sonu göstergesi, ritimde 1 kısa ışık sinyali yakl . Aralarında 3 saniye duraklama: (Su girişi ile ilgili sorunlar) Musluk kireçle tıkanmış veya kabarık. Temiz musluk.
Musluk kapalı. Musluğu aç.
Musluktaki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir. Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Yıkama bölümünün altındaki filtreler bloke edilir. Bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin (bakınız bölüm: Bir bulaşık yıkama döngüsünün başlatılması); Temiz filtreler (bkz. bölüm: Filtrelerin temizlenmesi).
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Bulaşık yıkama döngüsünün sonu göstergesi, birbiri ardına ritim 2 kısa ışık sinyallerinde yanıp söner . (Bulaşık makinesinin iç tankında su var). Tıkaç tıkanmış. Musluğu temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş. Hortum kurulumunu kontrol edin.
Bulaşık yıkama döngüsünün sonu göstergesi ritm 3’te yanıp söner, birbiri ardına kısa ışık sinyalleri . Anti-sel sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve Müşteri Hizmetleri Departmanına başvurun.

AEG Favorit 34032 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

ARIZA HATA KODU MUHTEMEL NEDEN OLASI ÇÖZÜM
Cihaz su ile doldurulmuyor. • Devam eden programın ışığı yanıp söner.
• Program sonu gösterge ışığı 1 kez yanıp söner.
Su musluğu tıkalı veya kireçlidir. Su musluğunu temizleyiniz.
Su basıncı çok düşük. Yerel su yetkilinize başvurun.
Su musluğu kapalı. Su musluğunu açın.
Su giriş hortumundaki filtre tıkalı. Filtreyi temizle.
Su giriş hortumunun bağlantısı doğru değil. Bağlantının doğru olduğundan emin olun.
Su giriş hortumu hasarlıdır. Su giriş hortumunun hasarsız olduğundan emin olun.
Cihaz suyu tahliye etmez. • Devam eden programın ışığı yanıp söner.
• Program sonu gösterge ışığı 2 kez yanıp söner.
Lavabo tıkacında bir tıkanıklık var. Lavabo musluğunu temizleyin.
Su tahliye hortumunun bağlantısı doğru değil. Bağlantının doğru olduğundan emin olun.
Su tahliye hortumu hasarlıdır. Su tahliye hortumunun hasarsız olduğundan emin olun.
Anti-sel cihaz çalışır. • Devam eden programın ışığı yanıp söner.
• Program sonu gösterge ışığı 3 kez yanıp söner.
Su musluğunu kapatın ve servis merkezine başvurun.
Program başlamıyor. Cihaz kapısı açık. Kapıyı doğru kapatın.
Elektrik fişi bağlı değil. Elektrik fişini takın.
Ev tipi sigorta kutusunda sigortayı dışarı üfleyin. Sigortayı değiştirin.
Gecikme başlangıcı ayarlandı. Gecikmeli başlatmayı iptal etmek istiyorsanız, bkz. ‘Yıkama programını seçin ve başlatın’.

Beş Işık Hata Kodlu AEG Bulaşık Makineleri

HATA KODLARI SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
Hiçbir ışık yaktı Bulaşık makinesinde güç yoktur. Bulaşık makinesinin açık, şebeke gücü ve sigortayı kontrol edin.Muhtemel PCB veya kablolama sorunu.
İlk ışık yanıp sönüyor Bulaşık makinesi yeterince su ile doldurulmamıştır (program başlangıcından beş dakika sonra).
Ikinci ışık yanıp sönüyor Basınç anahtarı / sensörü su algılamıyor. Sızıntı olup olmadığını kontrol edin ve bu filtre engellenmez.
Üçüncü ışık yanıp sönüyor Sıcaklık sensörü hatası tespit edildi. Su çok sıcak veya çok soğuk. Hatalı termostat.
Dördüncü ışık yanıp sönüyor Su gerekli sıcaklığa ulaşmıyor (program başlangıcından itibaren 45 dakika içinde).
Beşinci ışık yanıp sönüyor Bulaşık makinesi tahliye değil.
Dördüncü ve beşinci ışıklar yanıp sönüyor Bulaşık makinesi motoru bloke olmuş, ele geçirilmiş veya sıkışmış. Güç kaynağı sorunu, kablolama hatası, pompa sıkışmış.

AEG Buzdolabı Hata Kodları Arıza Düzeltme Fonksiyon  göstergesi (sarı) “açık” H. -freeze. Sıcaklık ayar düğmesi  J Sıcaklık göstergesi  K. Sıcaklık ayar düğmesi (daha soğuk sıcaklıklar için)  L. Alarm Sıfırla  M. Sıfırla Işığı Alarmı

AEG Buzdolabı Hata Kodları

Ayar sıcaklığı 1.  Fişi takın  (A) düğmesine basın.  Sıcaklık (sıcaklık) sıcaklığa ulaştığında alarm lambası (M) yanıp söner.  (L) düğmesine basmak 4 zil sesini kapatır. (K) (I) veya düğmesine basın. Sıcaklık göstergesi, display.5 sıcaklığında geçerli olarak ayarlanmış NOMINAL sıcaklık yanıp söner.

(I) veya (K) düğmesine basarak istenen sıcaklığı ayarlayın.  Sıcaklık göstergesi değiştirilen ayarı işaretler.  Tuşa her basıldığında, sıcaklık 1 ° C’ye  kadar değişir. Gıda güvenliği açısından -18 ° C’den, dondurucuda gıda depolama için yeterli kabul edilmelidir.

AEG Buzdolabı Hata Kodu E1 

Açık devre Dondurucu termistör

AEG Buzdolabı Hata Kodu E2 

Dondurucu Termistör kısa devre

AEG Buzdolabı Hata Kodu E3

Açık devre Buzdolabı termistörü

AEG Buzdolabı Hata Kodu E4 

Buzdolabı Kısa devre termistörü .

AEG Buzdolabı Hata Kodu E7 

Evaporatör açık devre

AEG Buzdolabı Hata Kodu E8 

evaporatör Evaporatör

AEG Buzdolabı Hata Kodu E9 

kısa devre termistörü Açık devre ayarlı sıcaklık şalteri

AEG Buzdolabı Hata Kodu EA 

Direksiyondan  geri besleme yok

AEG Buzdolabı Hata Kodu EB 

Motor Deflektörü sürekli çalışmada

AEG Buzdolabı Hata Kodu EE 

Defrost zaman aşımı

AEG Klima Hata Kodları

Arıza

Hata mesajı

Çözüm

Antifriz koruma

E2

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Sistem tıkanması veya soğutucu akışkan sızıntısı

E3

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Yüksek sıcaklıkta kompresör deşarjına karşı koruma

E 4

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
AC aşırı akımlara karşı koruma

E5

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
İç ve dış ünite arasındaki iletişim hatası

E6

Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Aşırı yüksek sıcaklığa karşı koruma

E8

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.

H4

İç fan motorundan geri bildirim yok

H6

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Jumper kapağındaki arızaya karşı koruma

C5

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
İç ünite ve dış ünite eşleşmiyor

LP

Cihazın yetkili satıcısına başvurun.
Dış ünitenin DC fan motorunda arıza

L3

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Akım koruma

L9

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Soğutucu akışkan birikmesi

fo

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
İç ünitenin ortam sensörü açık veya kısa devre

F1

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
İç ünite boru sensörü açık veya kısa devre

F2

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Dış ünitenin ortam sensörü açık veya kısa devre

F3

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Dış ünite boru sensörü açık veya kısa devre

F4

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Deşarj sensörü açık veya kısa devre

F5

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Aşırı yükleme sınırı / düşüş sıklığı

F6

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Aşırı akım sınırı / düşüş sıklığı

F8

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Yüksek deşarj sıcaklığı / düşme frekansı için limit

F9

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Antifriz sınırı / düşüş frekansı

FH

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Buz çözme

H1

Bu rutin defrost işlemini gösterir.
Kompresörün aşırı yüklenmesine karşı koruma

H3

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
IPM koruması

H5

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Aksi takdirde, kurulum teknisyeninin ziyaretini isteyin.
PFC koruması

HC

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
EEPROM’un okunmasında bozukluk

EE

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Aksi takdirde, kurulum teknisyeninin ziyaretini isteyin.
Yüksek PN voltajına karşı koruma

PH

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Düşük PN voltajına karşı koruma

PL

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
4 yollu vananın anormal değişimi

U7

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Min. Test modunda kompresör frekansı

Po

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Test modunda kompresör için anma frekansı

P1

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Maks. Test modunda kompresör frekansı

P2

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Test modunda kompresör için orta frekans

P3

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Frekans sınırı (güç)

LU

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Frekans sınırı (modül sıcaklığı)

AB

Cihazı kapatın ve tekrar açın. Bu sorunu çözmezse, bir Yetkili Servis Merkezi ile iletişim kurun.